Relic’in Company of Heroes 2’ye Desteği Devam Ediyor

Hepimizin kafasında THQ ayrıldıktan sonra CoH’a ne olacak diye soru işaretleri vardı elbette. Company of Heroes’un online işleriyle ilgilenen Quazal’in de aniden kapanmasıyla işer zora girmişti. Neyse ki, Relic karşımıza bir çözümle çıkageldi. Altı senelik oyunlarını ölüme terk etmek yerine CoH’u Steamworks’e transfer etmeye karar verdiler.

Relic, Smoking Gun Interactive ile bir ortaklık kurdu. Smoking Gun Interactive eski Relic çalışanları tarafından kurulmuş bir şirket. Ortaklığın temel amacı Steam’e mümkün olduğunca online özellik sunmak, sekteye uğrayan ilerleme aşamasının açığını kapatmak. Tabii ki işin en başında tüm online özellikler kullanılabilir olmayacak ama günden güne biraz daha geliştirilecek. Birkaç ay içinde oyunun eskisi gibi tüm gücüyle karşımıza çıkacağını umuyoruz.

Ne yazık ki bu güne kadar toplanan online veriler Steamworks’e aktarılamıyor. Buna rağmen Relic altı yıl içindeki verilerden mümkün olduğunca fazlasını kurtarmaya ve arşivlemeye çalışma söz verdi.

Serinin devamı için de endişelenmeye gerek yok. Steamworks aktarımı CoH2 için de geçerli. Oyunun kapalı beta tarihleri ilerki haftalarda açıklanacakken, çıkış tarihi 25 Haziran.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Bersun Turna

Paradox grand strategy'lerini ver bana, başka ihsan istemem.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir