Red Dead Redemption 2 Duyurusu Ve Çıkış Tarihi Geldi!

Birkaç gündür Rockstar’ın sosyal medya profilleri ve sitesinde kopan rüzgarın nedeni kesinleşti. Red Dead Redemption 2 geliyor!

Tam 6 yıl önce satışa sunulan ve sadece dönemin konsolları PlayStation 3 ve Xbox 360’da boy gösteren, Vahşi Batı temalı açık dünya oyunu Red Dead Redemption serüveni devam ediyor! Rockstar belli başlı sitelerde gerek avatar gerek kapak görsellerini değiştirerek logosunu kırmızıya bürümüştü. Bu değişim akıllara Red Dead’i getirmişti. Acaba “yeni oyun mu yoksa bir remastered sürüm mü?” diye herkes birbirine bakışırken resmi duyuru geldi. Red Dead Redemption tahmini yapanlar doğru bildiler. Duyuru ile Red Dead Redemption 2 açığa çıktığı gibi oyunun 2017 Sonbahar’ında PlayStation 4 ve Xbox One için raflarda yerini alacağını da öğrenmiş olduk.

Ne yazık ki Rockstar, PC oyuncularına yamuk yapmaya devam ediyor. Red Dead Redemption 2, atmosfer bakımından ilk oyunu aratmayacağı gibi seriyi çok başka bir yere taşıyacak. Zira 6 yıl geçti ve şu an Rockstar, GTA V’ten gelen mikro ödemelerle muazzam karlar elde ediyor. Zaten oyunun duyurusunda da “yeni multiplayer tecrübesi” sunacağı da bildirilmiş. Son olarak 20 Ekim’de de bir video yayınlanacağı bilgisi mevcut. Şimdiden hayırlı olsun, büyük bir özlemle bekliyoruz kendisini.

PC kullanıcılarının acısı da acımızdır :.(

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir