Rebellion’dan Sır Dolu Bir Oyun Geliyor!

Amiga’nın popüler olduğu devirlerden bu yana oyun dünyası içerisinde varlığını sürdüren ve son olarak Sniper Elite V2 ile bizlerin karşısına çıkan Rebellion, büyük bir gizlilikle geliştirdiği yeni oyununun ilk tanıtımlarını yapmaya başladı!

Sizlerin de bildiği üzere dijital oyun firmaları yeni bir projeye başladıklarında genellikle bir şeyler üzerinde çalıştıkları ya tescil işleminin fark edilmesi ya da yapıma ait başarım listelerinin açıklanması gibi yöntemlerle sızdırılarak gün yüzüne çıkartılır. Ancak bazı firmalar vardır ki, saman altından su yürütürler de ruhumuz bile duymaz!

İşte bu tür firmalara örnek olabilecek bir harekata kalkıştığını geç de olsa farkına vardığımız Rebellion, şimdiye dek hiçbir yerde bir bilgiye rastlayamadığımız yeni oyunlarını 14 Şubat’ta biz oyuncularla buluşturacaklarını duyurdular!

Çıkışını yapmasına bu kadar az zaman kala kısa bir teaser videosuyla duyurulan oyunun içeriği ise hala daha gizemini koruyor. Yeni projenin ne ismini, ne de cismini bizlerle paylaşan videoda tek anlayabildiğimiz zombilerin varlığı ve eğer yanılmıyorsak konunun geçeceği dönemin 2.Dünya Savaşı olduğunun sezilmesi. Ancak Rebellion’ın yeni oyunun zombilerle ilgili olmadığını açıkça belirtmiş olması durumu daha bir gizemli hale getiriyor.

Yine de elimiz boş sayılmaz, lakin dün akşam itibariyle videonun ilk ortaya çıktığı Youtube kanalının adı olan Rebellion2000AD’den yola çıktığımızda, bir dönemin meşhur çizgi roman serisi 2000 AD’nin yine 2.Dünya Savaşı dönemini konu alan ve vampirlerin baş rolü üstlendiği “2000 AD Fiends of the Eastern Front” serisine ulaşabiliyoruz!

Tabi tüm bunlar şimdilik birer tahminden ibaret…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir