Rainbow Six: Patriots Neden İptal Edildi?

Ubisoft’un E3 2014’e damgasını vuran duyurusu Rainbow Six:Siege idi. Fakat serinin daha önce duyurulan yapımı Siege değil Patriots idi. Peki Patriots’a ne oldu?

Ubisoft belkide E3’te büyük bir sürpriz yaparak Rainbow Six serisini güzel bir şekilde geri getirmiş olsun, aslında aynı seriden beklenen ve yapım aşamasında olan bir oyun iptal etmiş olması gerçeği birazcık can sıkmakta. Ubisoft CEO’sı Yves Guillemot, Patriots’un neden iptal edildiği sorusuna şu şekilde cevap veriyor:

“Online FPS Arena oyun modelinde ilgi çekici bir oyun çıkarmamız için tek yol saniyede 60 FPS çalıştırabilen ve singleplayer oynanışı ile herhangi bir sınırlandırılmaya gitmemiş bir oyun yapmamızdı. Bu yüzden nodağımız değişti. Tabii ki bu karar bizi ve geliştirici ekibi oldukça zorladı. Çünkü bu ekibin daha önce yaptığı tonla saatlik emeğin bir çırpıda silmemiz gerektiğiydi. Neyse ki geliştirici stüdyolar bu zorlu dönemden başarıyla çıktılar.”

Yani Patriots, Ubisoft’un bir FPS oyununda Multiplayer oynanış modeli öncelikte olması gerektiği düşüncesi nedeniyle iptal edildi. Ki Rainbow Six Siege’in Patriots’ın yapabileceğinden çok daha fazlasını sadece bir fragman ile sunmuş olması, bu kararın doğruluğuna işaret.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir