Quantic Dream Yeni Nesile Hazır Ya Siz?

Quantic Dream’in yeni nesil grafik motorunun yapabildiklerini görmüş müydünüz?

Geçtiğimiz gece düzenlenen The Playstation 2013 Meeting’den arda kalan detayları paylaşmayı sürdürüyoruz. Playstation  4 ve yeni konsolumuz için hazırlanmakta olan ilk oyunlar hakkında yüzeysel de olsa bilgiler alabildiğimiz The Playstation 2013 Meeting programına damga vuran bir diğer sunum da Playstation platformuna sunduğu oyunlarla oyuncuların gözde yapım firmaları arasına giren Quantic Dream’den gelmişti.

Son olarak Beyond: Two Souls ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanan Quantic Dream, yeni nesle ışık tutan gecede yepyeni bir oyun duyurusu yapmak yerine bundan böyle neler yapabileceklerine odaklanılan bir sunum yapmayı tercih etti. Sahneye çıkan stüdyo şefi David Cage, sinemanın dünden bugüne tarihi ve duyguların ekrana yansıtılmasının ne kadar önemli olduğunu özetleyen bir konuşma yapmış, ardından da kuruldukları ilk günden bu yana söz konusu alanda oyunları nasıl geliştirdiklerini adım adım açıklamıştı.

Elbette sunumda asıl önemli olan Cage’in ardındaki ekrana yansıtılan teknoloji videosuydu. Yepyeni bir grafik motoru geliştirdiklerini açıklayan Cage’in bugüne dek yalnızca Live – Action ve CGI filmlerde görebildiğimiz kadar detaylı biçimde duygu ve düşünceleri yansıtabilecek bir teknolojiye Playstation 4 ile birlikte kavuştuklarını bildirdiği anlarda herkesin gözlerini alan sahnedeki teknoloji videosu, bizlere yakın gelecekte ne gibi mucizelere tanıklık edebileceğimizin işaretlerini veriyordu. Lakin “Kara”dan bu yana ulaşılan seviyeye hayran kalmamak mümkün değildi.

Hep birlikte izliyoruz…

Not: Yalnızca teknoloji videosunu izlemek isteyenler dakika 3.45’e sararak giriş konuşmasını atlayabilirler.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir