PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG gittikçe kan kaybediyor, Fortnite’ın elde ettiği başarı katlanarak büyüyor. Tüm bunlar Battle Royale oyunlarının geleceği için neyi işaret ediyor?

Her ne kadar PlayerUnknown’s Battlegrounds hem oyun dünyasında hem de Battle Royale türünde ulaşılması zor başarılara imza atsa da oyun eski günlerindeki ihtişamından uzak desek yanlış olmaz. Özellikle Epic Games yapımı Fortnite’ın, Bluehole Stüdyoları’nın tüm baskılarına rağmen Battle Royale desteği alması PUBG’yi zora sokan etkenlerin başında geliyor. Anlık oyuncu sayısında PUBG’yi geride bırakan Fortnite, geçtiğimiz günlerde de Twitch izlenme süresinde rakibini ikiye katlamayı başardı. Tabi aradaki rekabet sadece sayılardan ibaret değil.

PUBG’nin aksine oynaması ücretsiz olan Fortnite Battle Royale bir yandan sosyal medyayı kasıp kavururken oyunun içeriği de genişlemeye devam ediyor. Oyun hakkındaki çevrim içi içerikler hızla çoğalıyor, ünlü isimler desteklerini belirtiyor. Hatta PC, PlayStation 4 ve Xbox One’ın ardından oyunun mobil platformlara da sunulmasına karar verildi. Böylelikle oyuncu sayısındaki artışın daha da hızlanacağı aşikar. PUBG cephesinde ise çalkantılı günler yaşanıyor. Oyuncuya verilen değer ve teknik sorunlar tartışılmaya devam ediyor. Bu sebepler nedeniyle hem PUBG için hem de Battle Royale için gelecekte neler göreceğimizi düşünmek kaçınılmaz oluyor.

Tahtı sallantıda olsa da PUBG’nin yakaladığı başarıyı egale etmek ve geride bırakmak kolay bir iş olmayacaktır. Ancak hızlı gelişme kaydeden Fortnite, kısa süre önce oynaması ücretsiz yapılan H1Z1’in ardından Battle Royale sevdasına diğer oyun yapımcılarının da katılması son derece muhtemel. İlaveten GTA V’in de Motor Wars ile bu sevdaya giriş yaptığını unutmamak gerek.

Yeni çıkış yapacak oyunlardan birkaçı da Battle Royale için dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni duyurulan The Division 2’nin Battle Royale için uygun bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu yıl çıkış yapacak State of Decay gene bu anlamda güçlü bir aday olarak görülebilir. Uzun lafın kısası hem PUBG’yi tahtından indirmek hem de Battle Royale türünde bir devrim meydana getirmek zor birer iş olsa da gelecek oyunların potansiyelini de gözardı etmek akıl karı olmayacaktır. Ancak kesin olan bir şey var; oyun dünyasını son derece hareketli günler bekliyor.

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
5111
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Red Dead Redemption 2’nin Multiplayer Modu Açığa Çıktı!

Red Dead Redemption 2'nin Multiplayer Modu Açığa Çıktı!


Red Dead Redemption 2'nin Multiplayer Modu Açığa Çıktı!

Red Dead Redemption 2'nin multiplayer modu 'Red Dead Online' hakkında ilk bilgiler verildi. Yılın en çok beklenen oyunlarından olan Red Dead Redemption 2 için artık son bir aya doğru yaklaşıyoruz. Oyunun hikaye modu hakkında elimizde pek çok bilgi bulunuyordu ve Ağustos'un ikinci haftasında...

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu


Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

15 ülkenin katılımıyla düzenlenen Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri'nde aday olmaya hak kazanan yapımlar belli oldu. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki oyun geliştiricilerinin ödüllendirilmesini ve firmalar arasındaki iletişimin güçlendirilmesini amaçlayan Orta & Doğu Avrupa Oyun...

Alan Wake Dizi Oluyor!

Alan Wake Dizi Oluyor!


Alan Wake Dizi Oluyor!

Sevilen aksiyon/korku oyunu Alan Wake televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak.  İlk olarak 2010 yılında Xbox 360, ardından da 2012 yılında PC için yayınlanan aksiyon/korku oyunu Alan Wake oldukça sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Alan Wake ismindeki popüler korku yazarının ilham arayışı...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir