PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG gittikçe kan kaybediyor, Fortnite’ın elde ettiği başarı katlanarak büyüyor. Tüm bunlar Battle Royale oyunlarının geleceği için neyi işaret ediyor?

Her ne kadar PlayerUnknown’s Battlegrounds hem oyun dünyasında hem de Battle Royale türünde ulaşılması zor başarılara imza atsa da oyun eski günlerindeki ihtişamından uzak desek yanlış olmaz. Özellikle Epic Games yapımı Fortnite’ın, Bluehole Stüdyoları’nın tüm baskılarına rağmen Battle Royale desteği alması PUBG’yi zora sokan etkenlerin başında geliyor. Anlık oyuncu sayısında PUBG’yi geride bırakan Fortnite, geçtiğimiz günlerde de Twitch izlenme süresinde rakibini ikiye katlamayı başardı. Tabi aradaki rekabet sadece sayılardan ibaret değil.

PUBG’nin aksine oynaması ücretsiz olan Fortnite Battle Royale bir yandan sosyal medyayı kasıp kavururken oyunun içeriği de genişlemeye devam ediyor. Oyun hakkındaki çevrim içi içerikler hızla çoğalıyor, ünlü isimler desteklerini belirtiyor. Hatta PC, PlayStation 4 ve Xbox One’ın ardından oyunun mobil platformlara da sunulmasına karar verildi. Böylelikle oyuncu sayısındaki artışın daha da hızlanacağı aşikar. PUBG cephesinde ise çalkantılı günler yaşanıyor. Oyuncuya verilen değer ve teknik sorunlar tartışılmaya devam ediyor. Bu sebepler nedeniyle hem PUBG için hem de Battle Royale için gelecekte neler göreceğimizi düşünmek kaçınılmaz oluyor.

Tahtı sallantıda olsa da PUBG’nin yakaladığı başarıyı egale etmek ve geride bırakmak kolay bir iş olmayacaktır. Ancak hızlı gelişme kaydeden Fortnite, kısa süre önce oynaması ücretsiz yapılan H1Z1’in ardından Battle Royale sevdasına diğer oyun yapımcılarının da katılması son derece muhtemel. İlaveten GTA V’in de Motor Wars ile bu sevdaya giriş yaptığını unutmamak gerek.

Yeni çıkış yapacak oyunlardan birkaçı da Battle Royale için dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni duyurulan The Division 2’nin Battle Royale için uygun bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu yıl çıkış yapacak State of Decay gene bu anlamda güçlü bir aday olarak görülebilir. Uzun lafın kısası hem PUBG’yi tahtından indirmek hem de Battle Royale türünde bir devrim meydana getirmek zor birer iş olsa da gelecek oyunların potansiyelini de gözardı etmek akıl karı olmayacaktır. Ancak kesin olan bir şey var; oyun dünyasını son derece hareketli günler bekliyor.

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
5111
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir