PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG gittikçe kan kaybediyor, Fortnite’ın elde ettiği başarı katlanarak büyüyor. Tüm bunlar Battle Royale oyunlarının geleceği için neyi işaret ediyor?

Her ne kadar PlayerUnknown’s Battlegrounds hem oyun dünyasında hem de Battle Royale türünde ulaşılması zor başarılara imza atsa da oyun eski günlerindeki ihtişamından uzak desek yanlış olmaz. Özellikle Epic Games yapımı Fortnite’ın, Bluehole Stüdyoları’nın tüm baskılarına rağmen Battle Royale desteği alması PUBG’yi zora sokan etkenlerin başında geliyor. Anlık oyuncu sayısında PUBG’yi geride bırakan Fortnite, geçtiğimiz günlerde de Twitch izlenme süresinde rakibini ikiye katlamayı başardı. Tabi aradaki rekabet sadece sayılardan ibaret değil.

PUBG’nin aksine oynaması ücretsiz olan Fortnite Battle Royale bir yandan sosyal medyayı kasıp kavururken oyunun içeriği de genişlemeye devam ediyor. Oyun hakkındaki çevrim içi içerikler hızla çoğalıyor, ünlü isimler desteklerini belirtiyor. Hatta PC, PlayStation 4 ve Xbox One’ın ardından oyunun mobil platformlara da sunulmasına karar verildi. Böylelikle oyuncu sayısındaki artışın daha da hızlanacağı aşikar. PUBG cephesinde ise çalkantılı günler yaşanıyor. Oyuncuya verilen değer ve teknik sorunlar tartışılmaya devam ediyor. Bu sebepler nedeniyle hem PUBG için hem de Battle Royale için gelecekte neler göreceğimizi düşünmek kaçınılmaz oluyor.

Tahtı sallantıda olsa da PUBG’nin yakaladığı başarıyı egale etmek ve geride bırakmak kolay bir iş olmayacaktır. Ancak hızlı gelişme kaydeden Fortnite, kısa süre önce oynaması ücretsiz yapılan H1Z1’in ardından Battle Royale sevdasına diğer oyun yapımcılarının da katılması son derece muhtemel. İlaveten GTA V’in de Motor Wars ile bu sevdaya giriş yaptığını unutmamak gerek.

Yeni çıkış yapacak oyunlardan birkaçı da Battle Royale için dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni duyurulan The Division 2’nin Battle Royale için uygun bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu yıl çıkış yapacak State of Decay gene bu anlamda güçlü bir aday olarak görülebilir. Uzun lafın kısası hem PUBG’yi tahtından indirmek hem de Battle Royale türünde bir devrim meydana getirmek zor birer iş olsa da gelecek oyunların potansiyelini de gözardı etmek akıl karı olmayacaktır. Ancak kesin olan bir şey var; oyun dünyasını son derece hareketli günler bekliyor.

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
5111
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi


Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

2016 yılında duyurulan Metro 2033 filmi, senaryo konusunda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle iptal edildi. Hem kitaplarıyla hem de oyunlarıyla kendine güzel bir hayran kitlesi oluşturan Metro için 2016 yılında bir sinema filmi çekileceği duyurulmuştu. Kitap serisinin yazarı Dmitry...

Witcher Serisinin Crossover’ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!

Witcher Serisinin Crossover'ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!


Witcher Serisinin Crossover'ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!

Geralt'ın bu sefer hangi oyuna misafir olduğuna inanamayacaksınız Tamam tamam, aslında inanması zor değil, sadece şaşırtıcı. Zira Geralt'ın bu seferki durağı, Soulcalibur VI'nın aksine, kendi mesleğine inanılmaz yakın bir oyun serisi. Böyle en bol canavarlısından, bol aksiyonlu bir...

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!


Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!

Petroglyph Games tarafından geliştirilen gerçek zamanlı strateji oyunu Conan Unconquered sinematik fragman eşliğinde duyuruldu. Funcom tarafından geliştirilen ve 2018'in ikinci çeyreğinde oyunculara sunulan Conan Exiles'ın ardından Barbar Conan fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Adlarını...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir