PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG’yi ve Battle Royale Türünü İlerleyen Günlerde Neler Bekliyor?

PUBG gittikçe kan kaybediyor, Fortnite’ın elde ettiği başarı katlanarak büyüyor. Tüm bunlar Battle Royale oyunlarının geleceği için neyi işaret ediyor?

Her ne kadar PlayerUnknown’s Battlegrounds hem oyun dünyasında hem de Battle Royale türünde ulaşılması zor başarılara imza atsa da oyun eski günlerindeki ihtişamından uzak desek yanlış olmaz. Özellikle Epic Games yapımı Fortnite’ın, Bluehole Stüdyoları’nın tüm baskılarına rağmen Battle Royale desteği alması PUBG’yi zora sokan etkenlerin başında geliyor. Anlık oyuncu sayısında PUBG’yi geride bırakan Fortnite, geçtiğimiz günlerde de Twitch izlenme süresinde rakibini ikiye katlamayı başardı. Tabi aradaki rekabet sadece sayılardan ibaret değil.

PUBG’nin aksine oynaması ücretsiz olan Fortnite Battle Royale bir yandan sosyal medyayı kasıp kavururken oyunun içeriği de genişlemeye devam ediyor. Oyun hakkındaki çevrim içi içerikler hızla çoğalıyor, ünlü isimler desteklerini belirtiyor. Hatta PC, PlayStation 4 ve Xbox One’ın ardından oyunun mobil platformlara da sunulmasına karar verildi. Böylelikle oyuncu sayısındaki artışın daha da hızlanacağı aşikar. PUBG cephesinde ise çalkantılı günler yaşanıyor. Oyuncuya verilen değer ve teknik sorunlar tartışılmaya devam ediyor. Bu sebepler nedeniyle hem PUBG için hem de Battle Royale için gelecekte neler göreceğimizi düşünmek kaçınılmaz oluyor.

Tahtı sallantıda olsa da PUBG’nin yakaladığı başarıyı egale etmek ve geride bırakmak kolay bir iş olmayacaktır. Ancak hızlı gelişme kaydeden Fortnite, kısa süre önce oynaması ücretsiz yapılan H1Z1’in ardından Battle Royale sevdasına diğer oyun yapımcılarının da katılması son derece muhtemel. İlaveten GTA V’in de Motor Wars ile bu sevdaya giriş yaptığını unutmamak gerek.

Yeni çıkış yapacak oyunlardan birkaçı da Battle Royale için dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni duyurulan The Division 2’nin Battle Royale için uygun bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu yıl çıkış yapacak State of Decay gene bu anlamda güçlü bir aday olarak görülebilir. Uzun lafın kısası hem PUBG’yi tahtından indirmek hem de Battle Royale türünde bir devrim meydana getirmek zor birer iş olsa da gelecek oyunların potansiyelini de gözardı etmek akıl karı olmayacaktır. Ancak kesin olan bir şey var; oyun dünyasını son derece hareketli günler bekliyor.

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
5111
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Shadow Of The Tomb Raider Duyuruldu!

Shadow Of The Tomb Raider Duyuruldu!


Shadow Of The Tomb Raider Duyuruldu!

İnsan önden bir haber verir Bu ay duyuruların ardı arkası kesilmiyor sevgili oyunseverler. İlk olarak ayın başlarında Division 2 ani bir şekilde duyurulmuş ve Ubisoft bizi dumur etmişti. Daha bu duyuruyu sindirememişken aynı hafta içerisinde Activision Call of Duty Black Ops IIII (adamlar böyle...

Vermintide II 5 Günde Yarım Milyondan Fazla Sattı!

Vermintide II 5 Günde Yarım Milyondan Fazla Sattı!


Vermintide II 5 Günde Yarım Milyondan Fazla Sattı!

Fatshark cephesinde yüzler gülüyor Ufak stüdyoların elinden çıkan bazı oyunlar vardır, o kadar AAA yapımın arasından size göz kırparlar. Hakkında güzel haberler okur, geliştiricilerle alakalı övgü dolu sözler duyarsınız. Sonra bir bakmışsınız ki oyunu almış, yüklemeye başlamışsınız...

FPS Türünün Deneyimli İsimlerinden Yeni Bir Oyun: Scavengers

FPS Türünün Deneyimli İsimlerinden Yeni Bir Oyun: Scavengers


FPS Türünün Deneyimli İsimlerinden Yeni Bir Oyun: Scavengers

FPS türündeki oyunlarda tecrübeye sahip isimlerinden oluşan Midwinter Entertainment'ın ilk oyunu Scavengers açığa çıktı. Halo serisine geliştirdiği oyunlarla tanınan 343 Industries'de stüdyo şefi olarak görev yapan Josh Holmes, 2016 yılında kendi gibi FPS oyunlarında tecrübeli isimlerden...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir