Polyphony Digital Şimdilik Gran Turismo 7’yi Planlamıyor

Polyphony Digital Şimdilik Gran Turismo 7’yi Planlamıyor

Gran Turismo serisinin yapımcı şirketi Polyphony Digital, serinin yedinci oyunu için herhangi bir plan hazırlamadıklarını belirtti.

Polyphony Digital uzunca bir süredir Gran Turismo Sport üzerinde fazlasıyla titiz bir çalışma yürütüyor. Şirketin CEO’su Kazunori Yamauchi yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada grafik ve ses anlamında gerçek araba deneyimlerinden farksız bir çalışma oluşturmaya gayret ettiklerini aktarıp diğer tüm yarış oyunlarına meydan okumaktan çekinmemişti.

Yamauchi bugün gerçekleştirdiği bir röportajda ise serinin geleceği hakkındaki soruları yanıtladı. Yeni çıkaracakları Gran Turismo Sport’un GT serisi için önemini vurgulayan Yamauchi “Bu oyunumuz yeni bir dönemin veya neslin başlangıcını temsil ediyor.” açıklamasını yaptı. Yıllardır devam eden çalışmalarını bu amaç doğrultusunda gerçekleştirdiklerini de vurguladıktan sonra serinin geleceğine değindi. GT Sport’un ötesinde herhangi bir plan veya çalışma yürütüp yürütmedikleri sorulunca “Gran Turismo 7’yi şu an için planlamış değiliz. Stüdyo olarak bütün odağımız GT Sport’a yönelmiş vaziyette. Ve oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonraki adımımız DLC’ler olacak.” yanıtını verdi. GT Sport’un sonraki nesilleri de kapsayacak bir çalışma olması için uğraştıklarını düşündüğümüz zaman şirketin yeni bir oyun planına girişmemiş olması son derece normal.

Gran Turismo Sport gerçekçi bir oynanışı güzel grafik ve seslerle birleştirmeyi amaçlıyor. Tek kişilik yarış ve kariyerin yanı sıra kendi ülkenizi veya seçtiğiniz araba üretici firmasını temsil edebileceğiniz çok oyunculu şampiyona imkanınız mevcut. Ayrıca oyunla alakalı ilginç ve hoş bir detayı da paylaşalım. Gran Turismo Sport’u oynayarak geçerli bir Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Yarış Lisansı alabilmeniz mümkün. Bu lisansın gerçek hayattaki FIA yarış lisanslarıyla aynı kategoride yer alacağı belirtiliyor. Bu lisansı almak için Senaryo Modu’ndaki çeşitli dersleri tamamlayıp Spor Modu’ndaki hedef seviyelere ulaşmanız gerek. Bunları gerçekleştirdikten sonra ülke veya bölgenizdeki yetkili otomobil sporları federasyonundan “FIA Gran Turismo Dijital Lisansı” almaya hak kazanacaksınız. Bu lisans sayesinde katılımcı bölgenin koşullarına, ücretlerine ve prosedürlerine bağlı olarak motor sporlarında bir kariyere başlayabilirsiniz. Lisans için anlaşmaya varılan 22 ülke arasında Türkiye’nin olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yer almıyor.

Gran Turismo Sport bir erteleme yaşanmadığı sürece 18 Ekim 2017’de PlayStation 4 için raflardaki yerini alacak. Oyun için E3 2017’de yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir