Polyphony Digital Şimdilik Gran Turismo 7’yi Planlamıyor

Polyphony Digital Şimdilik Gran Turismo 7’yi Planlamıyor

Gran Turismo serisinin yapımcı şirketi Polyphony Digital, serinin yedinci oyunu için herhangi bir plan hazırlamadıklarını belirtti.

Polyphony Digital uzunca bir süredir Gran Turismo Sport üzerinde fazlasıyla titiz bir çalışma yürütüyor. Şirketin CEO’su Kazunori Yamauchi yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada grafik ve ses anlamında gerçek araba deneyimlerinden farksız bir çalışma oluşturmaya gayret ettiklerini aktarıp diğer tüm yarış oyunlarına meydan okumaktan çekinmemişti.

Yamauchi bugün gerçekleştirdiği bir röportajda ise serinin geleceği hakkındaki soruları yanıtladı. Yeni çıkaracakları Gran Turismo Sport’un GT serisi için önemini vurgulayan Yamauchi “Bu oyunumuz yeni bir dönemin veya neslin başlangıcını temsil ediyor.” açıklamasını yaptı. Yıllardır devam eden çalışmalarını bu amaç doğrultusunda gerçekleştirdiklerini de vurguladıktan sonra serinin geleceğine değindi. GT Sport’un ötesinde herhangi bir plan veya çalışma yürütüp yürütmedikleri sorulunca “Gran Turismo 7’yi şu an için planlamış değiliz. Stüdyo olarak bütün odağımız GT Sport’a yönelmiş vaziyette. Ve oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonraki adımımız DLC’ler olacak.” yanıtını verdi. GT Sport’un sonraki nesilleri de kapsayacak bir çalışma olması için uğraştıklarını düşündüğümüz zaman şirketin yeni bir oyun planına girişmemiş olması son derece normal.

Gran Turismo Sport gerçekçi bir oynanışı güzel grafik ve seslerle birleştirmeyi amaçlıyor. Tek kişilik yarış ve kariyerin yanı sıra kendi ülkenizi veya seçtiğiniz araba üretici firmasını temsil edebileceğiniz çok oyunculu şampiyona imkanınız mevcut. Ayrıca oyunla alakalı ilginç ve hoş bir detayı da paylaşalım. Gran Turismo Sport’u oynayarak geçerli bir Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Yarış Lisansı alabilmeniz mümkün. Bu lisansın gerçek hayattaki FIA yarış lisanslarıyla aynı kategoride yer alacağı belirtiliyor. Bu lisansı almak için Senaryo Modu’ndaki çeşitli dersleri tamamlayıp Spor Modu’ndaki hedef seviyelere ulaşmanız gerek. Bunları gerçekleştirdikten sonra ülke veya bölgenizdeki yetkili otomobil sporları federasyonundan “FIA Gran Turismo Dijital Lisansı” almaya hak kazanacaksınız. Bu lisans sayesinde katılımcı bölgenin koşullarına, ücretlerine ve prosedürlerine bağlı olarak motor sporlarında bir kariyere başlayabilirsiniz. Lisans için anlaşmaya varılan 22 ülke arasında Türkiye’nin olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yer almıyor.

Gran Turismo Sport bir erteleme yaşanmadığı sürece 18 Ekim 2017’de PlayStation 4 için raflardaki yerini alacak. Oyun için E3 2017’de yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir