Polyphony Digital Şimdilik Gran Turismo 7’yi Planlamıyor

Polyphony Digital Şimdilik Gran Turismo 7’yi Planlamıyor

Gran Turismo serisinin yapımcı şirketi Polyphony Digital, serinin yedinci oyunu için herhangi bir plan hazırlamadıklarını belirtti.

Polyphony Digital uzunca bir süredir Gran Turismo Sport üzerinde fazlasıyla titiz bir çalışma yürütüyor. Şirketin CEO’su Kazunori Yamauchi yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada grafik ve ses anlamında gerçek araba deneyimlerinden farksız bir çalışma oluşturmaya gayret ettiklerini aktarıp diğer tüm yarış oyunlarına meydan okumaktan çekinmemişti.

Yamauchi bugün gerçekleştirdiği bir röportajda ise serinin geleceği hakkındaki soruları yanıtladı. Yeni çıkaracakları Gran Turismo Sport’un GT serisi için önemini vurgulayan Yamauchi “Bu oyunumuz yeni bir dönemin veya neslin başlangıcını temsil ediyor.” açıklamasını yaptı. Yıllardır devam eden çalışmalarını bu amaç doğrultusunda gerçekleştirdiklerini de vurguladıktan sonra serinin geleceğine değindi. GT Sport’un ötesinde herhangi bir plan veya çalışma yürütüp yürütmedikleri sorulunca “Gran Turismo 7’yi şu an için planlamış değiliz. Stüdyo olarak bütün odağımız GT Sport’a yönelmiş vaziyette. Ve oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonraki adımımız DLC’ler olacak.” yanıtını verdi. GT Sport’un sonraki nesilleri de kapsayacak bir çalışma olması için uğraştıklarını düşündüğümüz zaman şirketin yeni bir oyun planına girişmemiş olması son derece normal.

Gran Turismo Sport gerçekçi bir oynanışı güzel grafik ve seslerle birleştirmeyi amaçlıyor. Tek kişilik yarış ve kariyerin yanı sıra kendi ülkenizi veya seçtiğiniz araba üretici firmasını temsil edebileceğiniz çok oyunculu şampiyona imkanınız mevcut. Ayrıca oyunla alakalı ilginç ve hoş bir detayı da paylaşalım. Gran Turismo Sport’u oynayarak geçerli bir Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Yarış Lisansı alabilmeniz mümkün. Bu lisansın gerçek hayattaki FIA yarış lisanslarıyla aynı kategoride yer alacağı belirtiliyor. Bu lisansı almak için Senaryo Modu’ndaki çeşitli dersleri tamamlayıp Spor Modu’ndaki hedef seviyelere ulaşmanız gerek. Bunları gerçekleştirdikten sonra ülke veya bölgenizdeki yetkili otomobil sporları federasyonundan “FIA Gran Turismo Dijital Lisansı” almaya hak kazanacaksınız. Bu lisans sayesinde katılımcı bölgenin koşullarına, ücretlerine ve prosedürlerine bağlı olarak motor sporlarında bir kariyere başlayabilirsiniz. Lisans için anlaşmaya varılan 22 ülke arasında Türkiye’nin olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yer almıyor.

Gran Turismo Sport bir erteleme yaşanmadığı sürece 18 Ekim 2017’de PlayStation 4 için raflardaki yerini alacak. Oyun için E3 2017’de yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi


Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyun dünyasında olup bitenler, bu hafta çıkışını gerçekleştiren oyunlar ve çok daha fazlası Oyun dünyasının nabzını cumadan cumaya tuttuğumuz haftalık gündemimize hoşgeldiniz Metro Exodus’un ön yükleme seçeneği Steam’e gelirken, Epic Store’u pas geçti Malumunuz, Metro Exodus'un...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir