Pokemon GO’da Ban Dalgası Başladı

Niantic Labs, Pokemon GO’daki çekişmenin centilmence ve adil olması için savaş başlattı.

Öncelikle oyunun Türkiye’de resmi olarak çıkmadığını, oyunu bir şekilde oynuyorsunuz, güvenlik konularına dikkat etmenizi öneriyoruz. Kendini sağlama alanların ise iki aşama olarak bu duruma da dikkat etmesi şart.

Pokemon GO çıkışından itibaren 7’den 70’e herkesin önemli gündem maddesi oldu. Üzerine günlerce konuşuldu. İnsanlar gruplar halinde sokaklara döküldü pokemon aramak için. Pokemon Go haberleri durmak bilmedi hatta üzerine bir düzine siyasi teoriler üretildi.

İşin bir başka boyutu ise Pokemon GO’nun artan popüleritesi ile beraber, Pokemon Go için uygulamalar, botlar yapılmaya başlandı. Amma velakin bu uygulamaların bazıları oyunun yapımcısı Niantic Labs’ın hoşuna gitmedi. Niantic Labs oyunculara daha iyi bir Pokemon GO deneyimi sunmak amacıyla radara takılan insanları banlamaya başladı. Büyük bir av başlattı desek yeridir.

Peki nedir Niantic Labs’ın radarına yakanmanıza sebep olacak şeyler:

  • Sahte konum kullanıyorsanız,
  • Bot kullanıyorsanız,
  • Değiştirilmiş ya da resmi olmayan uygulamayı kullanıyorsanız,
  • Pokemon GO sunucularına third party uygulamalar ile ne idüğü belirsiz bir şekilde bağlanıyorsanız

 

Peki diyelim ki banlandınız ama “abi valla ben masumum ben bir şey yapmadım, kuzenimdi o yanlışı yapan” demek istiyorsunuz? Bu amaçla Niantic Labs sizlerin kendinizi savunabileceğiniz bir talep şikayet formu oluşturmuş:

Pokemon GO Support Formu

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir