Pokemon GO Çıktığından Beri Neler Oldu?

Pokemon GO Çıktığından Beri Neler Oldu?

Pokemon Go şu an dünya gündeminde 1. sırada. Pokemon Go hakkındaki önemli gelişmeleri bir araya topladık.

Bu sene de ne Pokemon yaptı be. Sanırsın sene 2001. Lise 1’deydim 2001 yılında, kızlar Pikachu çantalarıyla falan dolaşıyordu. Charmander’ların Charizzard’a dönüşmesine erkekler hastaydı falan. Çocuklar balkonlardan atlıyor, haber bültenleri bundan prim çıkarmaya çalışıyorlardı. Bitti, gitti sanıyorduk ama bitmemiş. Nintendo Pokemon Go’yu çıkardığından itibaren neler olup bitti, ne tür manyaklıklar yaşandı bir bakalım. Meğer Pokemon insanlığın içinden 2001 yılından beri hiç çıkmamış.

Şimdi 8 maddede neler oldu bitti bir bakalım.

1- Google Pokemon Go’ya 30 Milyon Dolar Yatırımda Bulundu

Esasen Google’un bir parçası olan Pokemon Go’nun yapımcısı Niantic Games, Oyunu yapacağını duyurduğunda Google 20 Milyon dolar yatırım yapacağını eğer istenilen hedefler gerçekleştirilirse 10 milyon dolar daha ödenek ayrılacağını duyurduğunda herkes bir “hoooo” çekmişti.

Niantic

GPS ve kameralarımızla tüm dünyada, her köşesinden bir Pokemon yakalayacağız vaatleri herkesi heyecanlandırmış olsa da büyük bir oranda bunun pek de başarılamayacağı, ya da vaat edilen şekilde gerçekleştirilemeyeceği düşünülmüştü. Ama şu anki halimize bakarsanız, koltuğun üzerinde zıplayıp duran bir Charmander kafasına top atılması için yalvarıyor.

2- Pokemon Avında Ceset Bulan Kız

Gezeceksiniz, dolaşacaksınız, gezmeden Pokemon toplayamazsınız tombiktolar. Hem kalori de yakarsınız. Bu desturu benimsemiş bir hanım kızımız , su pokemonu bulacağım diye derelerde dolaşırken, ekranına yansıyan görüntüde bir Kyogre’nin yanında şişkin garip bir nesne görüyor. Bu da ne ki, top atsam gelir mi ki diye düşünürken bir de bakıyor ki bu şişkinlik ölü bir insana ait.

911’e tez haber uçuran hanım kızımız, belki efsanevi pokemonu yakalayamıyor ama toplum görevini layıkıyla yerine getirmiş oluyor.

3- Pokemon Go Ayağına Sevgili Bulmaca Trendi – Tinder

Tinder’ı kullandınız mı bilmem, benim de Pokemon Go’yla haberim oldu ama evlilere gerek yok zaten, bekarlar ise Hem Pokemon yakalayalım, hem de Tinder kullanarak sevgili yapalım peşindeler(miş). Tinder normal şartlarda GPS kullanarak sizin civarınızda yine aynı amaçla programı kullanan karşı cinsle sizi eşleştirmek. Pokemon GO’nun çıkışıyla birlikte Tinder kullanımının Watsapp’tan dahi fazla olması insanların pokemonları yalnız yakalamak istemediklerini gösteriyor. Siz yine de bu tür eş bulma programlarına fazla güvenmeyin, zaman kötü (gerisini biliyorsunuz).

oyun-fest-pokemon-go-3

4- Gasp için yeni yöntem: Pokemon GO

Bir şey ne kadar populerse onu suistimal eden kesimler de o kadar çok oluyor. Oyunlar üzerinden sanal hırsızlıkları duyduk, Türkiye’de Free 2 Play oyunlar yüzünden adam bıçaklamalar da vardı, ama pusu kurup adam gasp etmek ilk kez oluyor sanırım. Oyundaki PokeStop’ları biliyorsunuz sanırım. Hani gidip poketopu düşürdüğümüz, bonuslar kazandığımız noktalar. Bu PokeStop’ların hangileri izbe, tenha yerlerde diye GPS’ten bakınıp, güvenliğin az olduğu noktalara pusu kuran bu gaspçı pislikler, pokestop’lara gidip pokemonları o noktaya çeken bir tuzak koyuyorlar. Bu tuzak paralı elbette, ama parasızlar da yararlanabiliyor, hal böyle olunca beleş tuzağı göre Pokemon oyuncuları o noktaya gidiyor ve Pokemon gaspçılarının hedefi haline geliyorlar. Aman dikkat hanımlar beyler bayanlar.

oyun-fest-pokemon-go-4
Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
132121
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

PlayStation 5’in Logosu Ve PlayStation 4 Rekorları

PlayStation 5'in Logosu Ve PlayStation 4 Rekorları


PlayStation 5'in Logosu Ve PlayStation 4 Rekorları

CES 2020’de Sony PlayStation 5’ ve PlayStation 4’e ait bilgiler açığa çıktı. https://yabgunizampasha.com/yeni-playstation-5in-logosu-ve-rakamlarla-playstation-4.html  

Age of Empires 4 Kendini Gösterdi (İlk Oynanış Videosu)

Age of Empires 4 Kendini Gösterdi (İlk Oynanış Videosu)


Age of Empires 4 Kendini Gösterdi (İlk Oynanış Videosu)

https://yabgunizampasha.com/age-of-empires-4e-ait-ilk-oynanis-videosu-ve-tepkiler.html

Yeni Call of Duty Modern Warfare 2019 (İnceleme)

Yeni Call of Duty Modern Warfare 2019 (İnceleme)


Yeni Call of Duty Modern Warfare 2019 (İnceleme)

https://yabgunizampasha.com/call-of-duty-modern-warfare-incelemesi.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir