Pokemon GO Balonu Söndü Mü?

Çıkışı ile büyük sansasyon oluşturan Pokemon GO oyunu kan kaybediyor.

2016’nın Haziran ayında piyasa çıkan Pokemon Go oyunu, kelimenin tam anlamıyla oyun piyasasını altüst etti. Günlerce Pokemon Go oyunu konuşuldu. İnsanlar arasında bir çılgınlık haline geldi. Hatta daha önce haberini yaptığımız gibi mahalleleri birbirine kattı. Pokemon Go üzerine komple teorileri bile üretildi. Rusya, bunlar hep Amerikanın oyunu dedi. Oyun Fest ailesi olarak bizler de Pokemon Go çılgınlığına kayıtsız kalmadık ve sizler için eğlenceli bir “hangi pokemon kazanır” testi oluşturduk.

Pokemon Go için madalyonun diğer yüzüne bakarsak; çıkışı ile devasa bir oyuncu kitlesine ulaşan oyunun inişi de aynı hızla oluyor. Temmuz ayında 45 milyon aktif kullanıcıya kadar ulaşan oyun, şu anda 30 milyonlara kadar inmiş durumda. Ayrıca günlük uygulama indirme sayısı, günlük oyun içinde geçirilen toplam süre gibi değerlerde de düşüş var. Dahası bu aşağı doğru gidiş trendi devam edecek gibi görünüyor. Yalnız şunu da belirtmekte fayda var: çoğu ülkede resmi olarak yayınlanmamış olmasına rağmen 30 milyon aktif kullanıcı rakamı hala ciddi bir rakam.

Bu aşağı gidişin sebeplerini irdeleyecek olursak: Bu aşağı gidişin en önemli sebeplerinden biri Niantic firmasının uygulamaya yeni içerikler eklemekte biraz yavaş kalması. Oyunun ilk yayınlanan versiyonun üzerine çok fazla özellik katılmış değil. Oyuncuları heyecanlandıracak değişikliklere ihtiyaç var. Mesela efsane pokemonların oyuna dahil edilmesi gibi yada oyuncular arasında pokemon alışverişinin gelmesi gibi. Bir başka önemli sebep hala çoğu ülkede resmi olarak yayınlamamış olması. Biliyorsunuz hala Türkiye’de resmi olarak yayınlamış değil. Bir diğer sebep ise oyunda hala sorunların olması oyuncuların keyfini kaçırmaya devam ediyor.

Tüm bunları üst üste koyunca Pokemon Go oyunu ciddi bir oyuncu kaybı ile karşı karşıya kaldı. Niantic firması ve Nintendo bu kötü tabloyu tersine çevirmek için nasıl bir yol izleyeceğini hepimiz izleyip göreceğiz.

pokemon-go-balonu-sondu-mu-1

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir