PlayStation 4K Sony Tarafından Onaylandı

Uzun bir süredir tartışmaların hedefi olan PlayStation 4K’nın gerçekliği için, Sony cephesinden gerekli açıklama yapıldı.

PlayStation 4’ün yetersiz olduğunu düşünen oyuncular yeni bir PlayStation modelini desteklerken, mevcut konsola odaklanılması gerektiğini savunan oyuncular yeni bir PlayStation’u reddediyordu. Bugüne kadar, PlayStation 4K hakkındaki iddialara cevap gelmemesi nedeniyle tartışmalar iyice alevleniyordu. Ancak nihayet Sony, yeni bir PlayStation modeli üzerinde çalıştıklarını doğruladı ve ilk bilgileri aktardı.

4K çözünürlüğü destekleyecek olan ve çalışanların tanımıyla ‘geliştirilmiş PS4″ olarak karşımıza çıkacak olan konsolun ismi henüz açıklanmadı. Standart PS4’ten daha pahalı olacak olsa da, PlayStation 4K, standart modeli kesinlikle ikinci plana atmayacak. Sony patronu Andrew House “İki PS versiyonunu da satmaya devam edeceğiz. Tüm oyunlar standart PS4’ü destekleyecek ve neredeyse tüm oyunları yeni PS modelimize de çıkarmayı umuyoruz.” diyerek bu durumu doğruladı.

Konsolun çıkış tarihi hakkında net bir bilgi olmasa da sonbahar aylarında çıkması olası görünüyor. Zira Sony, duyuru hakkında aceleci davranmak istemiyor. Bunun için ilk düşünülen sebep; olası bir duyurunun standart PS4’ün satışlarını düşürecek olmasından endişe edilmesi. E3 2016 konferansında PS4 hakkında elimize yeni bilgiler geçecek olsa da, Andrew House’un belirttiğine göre yeni model için herhangi bir açıklama bu konferansta yapılmayacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir