Playstation 4 Avrupa’ya Hükmediyor

Sony, Playstation 4’ün Avrupa Konsol Pazarı’nda sağladığı başarının tadını çıkarıyor.

Sony Computer Entertainment başkanı Jim Ryan’ın söylediklerine göre Playstation 4, Avrupa ülkelerinin konsol pazarlarında büyük başarı elde etti. Playstation 4 Avrupa ülkelerinin konsol pazarlarında sahip olduğu pazar payında %70’in altına düşmeyerek rakiplerine gözdağı veriyor.

Jim Ryan, Haziran ayının başlarında yaptığı bir konuşmada “Belirgin bir şekilde konsol pazarında liderliğimiz var. Avrupa’daki her ülkede ve genel olarak Kıta Avrupası’nda pazarın hakimiyiz.” diyerek durumu belirtti ve ardından bu liderliklerini matematiksel olarak da açıkladı “Pazar payının hiçbir bölgede %70’in altına düştüğünü sanmıyorum ve Kıtasal Avrupa’nın genelinde %90 genelinde seyrediyor.”

Sony elde ettiği bu başarıya güvenerek piyasada daha büyük oynamak için risk alırken PS4’ün fiyatını düşürmek gibi bir hamle yapacak mı diye de düşünülüyor. Ancak Jim Ryan yaptığı açıklamada “Özellikle Avrupa’daki işletme gücümüz çok önemli. Fiyatlardan ve değer önerisinden memnunuz. En önemlisi, kullanıcılarımız da fiyatlardan ve değer önerisinden memnun görünüyor.” diyerek şimdilik böyle bir adım için kapıları kapattı.

PS4’ün E3 planları Uncharted 4 ve The Last Guardian gibi oyunlarla 2016 ve sonrasına yönelik olsa da  başka yapımların bu yılın boş geçmesini önleyeceği belirtildi. Jim Ryan “Bence Star Wars Battlefront muhteşem gözüküyor… Bu oyunda EA ile beraber çalışmaktan ötürü çok mutluyuz. Ayrıca Call of Duty için Activison ile çalışmak da bizim için çok önemli bir adım.” açıklamasını yaparak sözlerine son noktayı koydu.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir