PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın Çıkış Tarihi Ertelendi

Şu an için erken erişimde olan PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın tam sürümünün çıkışı, daha iyi bir deneyim sunma gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.

23 Mart 2017’de erken erişime açılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, kısa sürede Steam’in gözde yapımlarından biri haline geldi. Oyunun şimdiye kadar 4 milyon kopya satması ve elde edilen olumlu geri dönüşler de bunu kanıtlar nitelikte. Ancak oyunun yaratıcısı Brendan Greene, yaptığı son açıklamada tam sürümün gecikmeli olarak çıkış yapacağını belirtti.

Steam Topluluğu’nda bir yazı paylaşan Greene, “Çıkış zamanı için kesin bir ay belirlemenin biz yapımcı ekibi tam donanımlı bir oyun sunmaktan mahrum bırakabileceğini ve belirlenen tarihte oyunu çıkaramazsak topluluğumuzda hayal kırıklı yaratacağını düşündüm. Bu sebeple erken erişimden 6 ay sonra çıkaracağımız tam sürümü biraz daha bekletmeye karar verdik. Ancak oyunu hala 2017’nin son çeyreğinden önce çıkarmayı planlıyoruz.” sözleriyle tam sürümü merak eden oyuncuların biraz daha beklemeleri gerektiğini açıkladı.

Oyunculardan aldıkları olumlu geri bildirimler ve öneriler için de minnettar olduklarını belirten Greene, tam çıkış tarihine kadar düzenli güncellemeler yaparak erken erişim deneyimini daha iyi hale getireceklerini belirtti.

Steam’in çok satanlar listesinde ilk sırayı göğüsleyen ve en popüler üçüncü oyun olmayı başaran PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox platformlarına da gelecek. Xbox One ve Xbox One X konsolları için 2017’nin son günleri işaret ediliyor. PlayStation içinse elde net bir bilgi yok.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir