Persona 5’i Sevip De Kavuşamayanlara Güzel Haber

Playstation sahibi olan Persona 5 severler cüzdanları hazırlayın.

Persona serisi Avrupa’da yaşayan JRPG sevenler için ulaşması meşakkatli bir seri. Japoncası çıkar, İngilizcesi çıkmaz, İngilizcesi çıkınca bölge sınırlaması olur falan filan. Persona 5 de Kuzey Amerika ve Japonya çıkış tarihleri verilmesine rağmen, Avrupa için sessiz kalınan bir yapım olmuştu. Gün itibariyle yapımcı şirket Deep Silver Altus ve Sega’yla anlaştı ve Persona 5 dahil bir çok yapımını Avrupa’da da çıkaracağını duyurdu. Tabii bu olay biraz şaşırtıcı çünkü normalde Altus’a sahip olan şirket Sega’nın ta kendisi. Demek ki bir bildikleri var.

“Deep Silver’la bu ortaklığa girerek, birçok yapımımızı Avrupa bölgelerinde çıkarma fırsatı yakaladık, bu konuda oldukça mutluyum” diyor Altus Amerika’nın baş yöneticisi ve devam ediyor;”Bu anlaşma sadece birçok oyunu kapsamakla kalmayacak, aynı zamanda Deep Silver’ın Avrupada’ki güçlü varlığını da sağlamlaştırmış olacak. Çok önem verdiğimiz bu bölgelerdeki sevenlerine oyunların fiziksel kopyalarını sunmak için derin bir inançları var.”

Persona 5’in yanında Deep Silver  7th Dragon II Code: VFD ve Shin Megami Tensei IV: Apocalpse’i de yayınlayacak. Persona 5 Japonya’da 15 Eylül’de , Kuzey Amerika’da 14 Şubat’ta PS 3 ve PS4 sahipleri için piyasada olacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir