Peak Games Sosyal Oyunlarıyla Zirveyi Zorluyor

Sosyal oyunlar üreten İstanbul merkezli Peak Games, son dönem internet fenomeni haline gelen Facebook’tan bile daha hızlı büyüyor!.. Türk kökenli bir firma olarak sosyal oyunculuğa damga vuran Peak Games, King.com ve Zynga’dan sonra en fazla oyuncuya sahip sosyal oyun platformu olmuş durumda!

2010 yılında Türk girişimciler tarafından kurulan ve Türkiye, Orta doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yayın hayatını sürdüren Peak Games, kurulduğu günden bu yana geçen 1,5 yıllık süre zarfında aylık oyuncu bazında son dönem internet camiasında olay yaratan ve bilgisayar kullanıcıları arasında sel gibi yayılan Formsquare ve Pinterest’i bile geçmeyi başardı.

Ürettikleri okey oyunuyla sosyal oyuncuların uğrak yeri haline gelen Peak Games, aylık 29 Milyon oyuncu sayısıyla son yıllarda internet kullanıcıları arasında çığ gibi büyüyen Formsquare (15 milyon) ve Pinterest’i (20 milyon) açık ara farkla aşmış durumda.

Bu hızlı büyümeyle internet dünyasının en fazla ziyaret edilen sitesi Facebook’u bile sollayan Peak Games, günlük 9,7 milyon aktif kullanıcı sayısıyla sosyal oyunculuğun lideri konumundaki Zynga (56 milyon) ve King’in (12,1 milyon) hemen ardından 3. Firma olarak adını devler ligine yazdırmayı başarıyor.

Günlük aktif kullanıcı sayısında Electronic Arts (8.7 milyon) ve Wooga (8.4 milyon) gibi isimleri sollayan firmanın başarısının ardındaki sır sorulduğunda ise alınan yanıt çok ilginç.

İsmi geçen dev markaların aksine Türkiye, Orta doğu ve Kuzey Afrika bölgesi gibi nüfus bakımından dünyanın üçüncü, ekonomi bazında ise dördüncü büyük bölgesine yayın yapıyor olmak bu başarıdaki en büyük etken olarak görülüyor…

1,5 yıllık yayın hayatı süresince WebLogic ve Golden Gate eski CEO’su Ali Kutay ve Digital Chocolate eski küresel satış ve iş geliştirme müdürü Robert Unsworth gibi isimleri de bünyesine katan Peak Games, San Francisco’da açtığı bürosuyla büyümeyi sürdürüyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir