Peak Games Büyümeye Devam Ediyor

Dünyanın en büyük üçüncü sosyal oyun şirketi olmayı başaran Peak Games büyümeye devam ediyor.

Sadece 1.5 yılda küresel oyun pazarının en güçlü markalarından biri olan Peak Games’in 30 milyonu aşan kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen, Türkiye’nin ise en hızlı büyüyen oyun şirketi olmayı başaran Peak Games’in Ankara, İspanya, Almanya, Ürdün ve Suudi Arabistan’da ofisleri ve oyun stüdyoları bulunuyor.

Kuruluşunun ardından Avrupa’nın en büyük yatırım şirketlerinden Hummingbird Ventures ve Earlybird Venture Capital’den de yatırım alan Peak Games, merkezi İstanbul’da bulunan 6 stüdyosu, 150 kişilik uzman ve yetenekli kadrosuyla büyümeyi sürdürüyor.

Türk girişimciler tarafından kurulan şirketin hazırladığı oyunlar arasındaki “Okey”i oynayanların sayısı 17 milyonu aşarak, İstanbul nüfusunu bile geride bırakmış durumda.

Bir diğer oyunları olan “Bizim Çiftlik” ise Ortadoğu’da 15 milyonu aşkın kişinin beğenisini kazanıp, dünya çapında Facebook üzerinden oynanan en popüler oyunlardan biri olmuş durumda. Öyle ki, şu anda Bizim Çiftlik’te İngiltere’nin 5 katı bir alana yayılmış 10 milyonun üzerinde çiftlik bulunuyor.

Bölgesel kültürlere özel sosyal oyunlar üreterek Türkiye, Orta doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin (MENA) pazar liderliğini üstlenen Peak Games’in en yeni gözdelerinden biri olan Lost Bubble ilk haftasında 10 milyon kez oynandı ve 2 haftanın sonunda da günlük 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Kore’nin en popüler aksiyon FPS oyunu Sudden Attack’ı da tamamen Türkçe ve ücretsiz olarak Türkiye pazarına sunan Peak Games’in en yeni mobil oyunu ise “Kim Bilir?”

Geniş oyun yelpazesine sahip Peak Games’in ürünleri arasında client, web tabanlı oyunlar ve mobil uygulamalar da önemli bir yer tutuyor.

Şirket hakkında daha fazla bilgi almak ve oyunlarına bir göz atmak için Peak Games resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir