Oyun Olma Yolunda İlerleyen DayZ’nin Alpha’sı Ne Zaman Geliyor?

Dean Hall, Joystiq ile yaptığı röportajda Arma2’den türeyen DayZ modunun en erken Haziran’daki resmi gözden geçirme toplantısından sonra Alpha olarak yayınlanabileceğini söyledi.

“Genel durumu bu haziranda tahlil edeceğiz. Yani hazirana kadar Alpha’nın çıkması imkansız. Görüşmemizden sonra yola tüm hızımızla devam edeceğimize inancımız tam. İnsanlar oyunu gerçekten oynamak istiyor, bu yüzden giderek öfkeleniyorlar. Bunun ben de farkındayım ama elimizdeki en iyi seçenek bu.”

DayZ temelde bir Alpha versiyon için hazır ama Hall ve ekibi daha iyi bir server yapısı bekliyorlar. Oyunun pre-alphasında 25 kişi var. Alpha’yı hayata geçirmeden önce bu sayı 100’e kadar çıkartılabilir. DayZ keyleri büyük ihtimalle grup halinde (muhtemelen her seferinde 50.000) dağıtılacak.

“Keyleri dağıtırken serverın kapasitesini de test etmek istiyoruz. Bu nedenle keyler yığınlar halinde dağıtılacak, biz de hızlı bir şekilde kapasite testi yapabileceğiz. Alpha sürümün bitiminden önce son birkaç pürüz kaldı, bunlar da halledildiğinde piyasaya çıkaracağız.”

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Bersun Turna

Paradox grand strategy'lerini ver bana, başka ihsan istemem.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir