Oyun Fest Yeniden Sizlerle

Yayın hayatına uzun bir ara veren Oyun Fest, kaldığı yerden devam ediyor. Güncel haberler, oyun incelemeleri ve daha nicesi yeniden Oyun Fest’te yer alacak!

Teknik problemlerden dolayı siz değerli okurlarımızla iletişimimiz kesildi. Elbette sadece teknik problemler yoktu, yan etkenler de toplanınca buluşmamız bir hayli gecikti. Sorunlar artık geride kaldı. Bundan sonra sadece sizler için içerikler üreteceğiz, sevdiğimiz işi yapıyoruz ve bağımsızız. Biz sevdiğimiz işi yaparken sizler bilgilenecek, eğlenecek ve hatta ödüller kazanacaksınız.

Oyun Fest yeni döneminde hiçbir kayıp yaşamıyor. Yayın ilkeleri de aynı. Biz okumanın değer kaybettiği bir dönemde okumaya daha fazla önem veren ve bilinçli oyuncular yetiştirmeyi hedefleyen bir siteyiz. Elbette yeni medya ile hayatımıza giren popüler ögeleri de dışlamıyoruz (bana kalsa dışlarım, ama biz bir ekibiz :). Planlarımız arasında video ve canlı yayın içerikleri de var. Ancak bu planlar çok yakın bir zamanda gerçekleşmeyecek. Yazılarımıza ek olarak bol bol podcast (dijital söyleşi) yapacağız. Gerek Oyun Fest ekibi gerek bildiğimiz şahıslar veya siz okurlarımızla birlikte oyunlar üzerine konuşacağız. Oyunlara dair içeriklerin yanı sıra teknoloji, dizi, film ve sektörel haberlere ek olarak çeşitli kurumlardan sizlere bilgiler de aktaracağız. Özetle yeni dönemde içeriğimiz bir hayli zenginleşecek.

Yeni dönemde Oyun Fest’in ekibine yabancılık çekmeyeceksiniz. Zira kendilerini farklı site ve topluluklardan biliyorsunuz. Türk oyun sektörünün gelişimi için birçok cepheden alın teri döken savaşçıyı :) bünyemize kattık. Daha fazla bilgi için künye kısmına bakabilirsiniz (güncelleniyor). Eğer siz de bu ailenin birer ferdi olmak isterseniz bizle iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir arayış içerisinde değiliz ancak “Ben de sizler gibi idealist bir oyuncuyum” diyorsanız sizi dinlemekten zevk duyarız.

Zamanla sitemizde görsel ve teknik açıdan değişimler olacak. Önerilerinizi beklediğimiz gibi, karşılaştığınız hataları ve eksiklikleri bize iletirseniz seviniriz. Yine yakın olmayan bir zamanda da tasarım ve altyapıyı da toptan değiştirmeyi düşünüyoruz. O zaman gelene kadar bu sade halimizle karşınızda olacağız.

16.05.2016, yani bugünden itibaren içerik üretimine başlıyor olacağız. Dilerseniz sitemizden dilerseniz yeni medya profillerinden içeriklere ulaşabilirsiniz.

 

Oyun Fest’in açıldığını size ilettiğim bu güzel açılış haberini sonlandırmadan önce son bir diyeceğim var, hayırlı olsun :)

Özel not: Eskiden, çok eskiden, telgrafın olmadığı zamanlarda, büyük haberler açığa çıktığında meydanlara giden görevliler davul kullanarak halka manilerle bu haberleri aktarırlarmış. O zaman haberler geç ve zor yayılıyormuş. Ancak 2016’da artık bu işler çok basit gerçekleşiyor. Bir tık, yani diyoruz ki “Duymadık demesinler, bilenler, Oyun Fest’in açıldığını, bilmeyenlere anlatsın”. Bilginin amaçlarından biri de paylaşılmasıdır.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Talha Turhal

Tarih ve tarih konulu oyunların aşığı. Bu devrin adamı değil. Teknolojiyi hem seviyor hem nefret ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir