Oyun Bağımlıları, İngiliz Ordusunun Size İhtiyacı Var!

Oyun Bağımlıları, İngiliz Ordusunun Size İhtiyacı Var!

Ordudaki asker açığını kapatmayı hedefleyen İngiliz Ordusu, günümüz gençlerinin ilgisini çekmeye yönelik yeni bir kampanya başlattı.

İngiliz Ordusu bir süredir orduya katılımdaki düşüşe engel olmak için çözümler aramakla meşguldü. Savunma bütçesi açısından dünyanın en büyük beşinci ordusu olmasına rağmen son yıllarda özellikle 82 bin er hedefinin yakalanamaması ve Rusya ile başlayan kriz nedeniyle ülkede Savunma Bakanlığı tekrardan harekete geçti. Gençleri tekrardan askerliğe yöneltmek için günümüz şartlarını göz önünde bulunduran bir kampanya başlatıldı.

Orduya çağrılan adaylar için klasikleşen “Ordunun Sana İhtiyacı Var!” sloganı milenyum gençleri için revize edildi. Kampanyanın bir diğer klasiği olan Lord Kitchener figürü de yerini gençlere bıraktı. Posterlerden birinde kullanılan slogan ise “Oyuncular: ordunun sana ve senin motivasyonuna ihtiyacı var!” şeklinde.

Günümüzdeki telefon ve selfie bağımlılığı da İngiliz Ordusu’nun radarına girerek kampanyada kendine yer buldu. “Telefon zombileri: ordunun sana ve senin odaklanma yeteneğine ihtiyacı var.” ve “Selfie bağımlıları: ordunun sana ve senin öz güvenine ihtiyacı var.” gibi sloganlar üretildi. Askeri Akademi Komutanları’ndan Tümgeneral Paul Nanson da yeni kampanya ile alakalı olarak bir açıklamada bulundu, “Ordumuz insanlara farklı bir gözle bakıyor. Gençleri ön yargılardan uzak bir şekilde değerlendirerek içlerindeki şefkati, özgüveni görüyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Başarılı olup anlamlı şeyler yapabilecekleri bir uğraşa ihtiyaç duyduklarını anlayabiliyoruz.

İngiliz yetkililerin bir kısmı bu yeni kampanyayı orduyu “aşağılayan” bir girişim olarak görürken kimileri de “cesur ve mantıklı” bir hareket olarak yorumluyor. 2018 yılında ordunun yaşadığı istihdam sorunu herkes tarafından duyulmuştu. Bu yeni kampanya ile genç ve nitelikli adayların dikkatinin çekilmesi planlanıyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Tom Clancy’s The Division 2 İncelemesi – Video

Tom Clancy's The Division 2 İncelemesi - Video


Tom Clancy's The Division 2 İncelemesi - Video

Tom Clancy's The Division 2 henüz çıkmışken biz de sizler için oyunu tahlil ettik, inceledik. Daha önce yeni bir inceleme tarzı benimsediğimizi şu haberimizle duyurmuştuk. İlk örneği Anthem olmuştu, şimdi ise sıra The Division 2'de! Bundan sonraki incelemelerimiz de YNP projesi üyesi olmamız...

Total War: Three Kingdoms’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Total War: Three Kingdoms'ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!


Total War: Three Kingdoms'ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Total War: Three Kingdoms için sistem gereksinimlerine ilaveten çeşitli teknik bilgiler paylaşıldı. Total War Three Kingdoms'ın çıkış tarihi yavaş yavaş yaklaşıyor. 23 Mayıs'ta çıkışını gerçekleştirecek oyun için bilgi aktarımı hız kesmeden devam ediyor. Kısa bir süre önce de oyunun detaylı...

Halo Master Chief Collection PC’ye Geliyor!

Halo Master Chief Collection PC'ye Geliyor!


Halo Master Chief Collection PC'ye Geliyor!

Hem de Halo: Reach ile birlikte Halocular beri gelsin. Zira onları çok yakından ilgilendiren bir haberimiz var. Halo 1 ve 2'nin remastered'ını, Halo 3 ve 4'ün ise hafif cilalanmış halini, tüm çok oyunculu seçenekleriyle beraber oyunculara sunan Halo Master Chief Collection PC için...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir