Oyun Bağımlıları, İngiliz Ordusunun Size İhtiyacı Var!

Oyun Bağımlıları, İngiliz Ordusunun Size İhtiyacı Var!

Ordudaki asker açığını kapatmayı hedefleyen İngiliz Ordusu, günümüz gençlerinin ilgisini çekmeye yönelik yeni bir kampanya başlattı.

İngiliz Ordusu bir süredir orduya katılımdaki düşüşe engel olmak için çözümler aramakla meşguldü. Savunma bütçesi açısından dünyanın en büyük beşinci ordusu olmasına rağmen son yıllarda özellikle 82 bin er hedefinin yakalanamaması ve Rusya ile başlayan kriz nedeniyle ülkede Savunma Bakanlığı tekrardan harekete geçti. Gençleri tekrardan askerliğe yöneltmek için günümüz şartlarını göz önünde bulunduran bir kampanya başlatıldı.

Orduya çağrılan adaylar için klasikleşen “Ordunun Sana İhtiyacı Var!” sloganı milenyum gençleri için revize edildi. Kampanyanın bir diğer klasiği olan Lord Kitchener figürü de yerini gençlere bıraktı. Posterlerden birinde kullanılan slogan ise “Oyuncular: ordunun sana ve senin motivasyonuna ihtiyacı var!” şeklinde.

Günümüzdeki telefon ve selfie bağımlılığı da İngiliz Ordusu’nun radarına girerek kampanyada kendine yer buldu. “Telefon zombileri: ordunun sana ve senin odaklanma yeteneğine ihtiyacı var.” ve “Selfie bağımlıları: ordunun sana ve senin öz güvenine ihtiyacı var.” gibi sloganlar üretildi. Askeri Akademi Komutanları’ndan Tümgeneral Paul Nanson da yeni kampanya ile alakalı olarak bir açıklamada bulundu, “Ordumuz insanlara farklı bir gözle bakıyor. Gençleri ön yargılardan uzak bir şekilde değerlendirerek içlerindeki şefkati, özgüveni görüyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Başarılı olup anlamlı şeyler yapabilecekleri bir uğraşa ihtiyaç duyduklarını anlayabiliyoruz.

İngiliz yetkililerin bir kısmı bu yeni kampanyayı orduyu “aşağılayan” bir girişim olarak görürken kimileri de “cesur ve mantıklı” bir hareket olarak yorumluyor. 2018 yılında ordunun yaşadığı istihdam sorunu herkes tarafından duyulmuştu. Bu yeni kampanya ile genç ve nitelikli adayların dikkatinin çekilmesi planlanıyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?


Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 beni karışık duygulara gark eden bir yapım oldu. Böyle sevmek ile nefret etmek arasında dalga dalga gidip geldim sürekli. Bu karmakarışık duyguların sebebi, oyunu çok büyük bir heyecanla beklemiş olmam ve buna binaen hayal kırıklığına uğramam değil. Hatta Rage 2 son dönemde piyasaya...

Total War Three Kingdoms İncelemesi

Total War Three Kingdoms İncelemesi


Total War Three Kingdoms İncelemesi

23 Mayıs’da satışa sunulacak olan Total War Three Kingdoms ile Total War ailesi Çin’i, evet Çin’i ziyaret ediyor. Çoğu kişi Rome 2’nin çıkmasından sonra Medieval 3’ü gelir deniyordu, Çin söylentileri ve talepleri olsa da ihtimal verilmezken, gelen o duyuru ile çekirdek Total War kitlesi bir yana...

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?


Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova; Stellaris, Endless Space, Galactic Civilizations ve Masters of Orion serileri gibi 4x uzay stratejisi türünde bir oyun. Bu yapımlardan yegane farkı ise kendisinin şuan erken erişimde olması. Erken erişim dedim diye hemen yüzünüzü buruşturmayın, yukarıda saydıklarımın bir kısmı da...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir