Operencia: The Stolen Sun Nasıl Olmuş? – İnceleme

Operencia: The Stolen Sun Nasıl Olmuş? – İnceleme

Başına oturana değin ne kadar güzel olduğunu anlayamadığınız oyunlarda bugün…

Yanlış anlamayın, bunu oyun kötü gözüktüğü veyahut türü belirsiz olduğu için söylemiyorum. Aksine neresinden bakarsanız bakın Operencia’nın klasik bir Dungeon-Crawler olduğu belli oluyor. Fakat ne görsellerinden ne de tanıtım materyallerinden, oyuncu karşısına tam olarak neyin çıkacağını bir türlü kestiremiyor.

İşte bu sebeptendir ki, medyada üzerinde çok konuşulmayan ve satın almadan evvel incelemesini okumanın internette dolanmaktan evla olduğu ( çok popüler olmayan bir türe müntesip olması da bir neden tabi) yapımlar arasında yerini alıyor Operencia.

Peki Operencia the Stolen Sun tam olarak nasıl bir oyun. Dungeon-Crawler türüne herhangi bir şey katıyor mu? İnovatif bir yapım mı? Gelin biraz üzerinde konuşalım.

Neporancia?

Operencia sevgili okur. Bu isim oyunumuzun ismi olduğu gibi, aynı zamanda oyunun geçtiği diyarın da adı. (Tamriel yada Rivellon gibi düşünün)

Operencia büyülü, mistik ve görece tanıdık gelen bir diyar. Bunun nedeni ise Operencia’nın ortaya çıkışında oyunun geliştiricisi Zen Studios’un, kendi merkezlerinin de bulunduğu, Macaristan kültüründen inanılmaz etkilenmiş olması.

Yazının devamı için yeni üssümüze yönlendiriyoruz sizi.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
2
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir