Operencia: The Stolen Sun Nasıl Olmuş? – İnceleme

Başına oturana değin ne kadar güzel olduğunu anlayamadığınız oyunlarda bugün…

Yanlış anlamayın, bunu oyun kötü gözüktüğü veyahut türü belirsiz olduğu için söylemiyorum. Aksine neresinden bakarsanız bakın Operencia’nın klasik bir Dungeon-Crawler olduğu belli oluyor. Fakat ne görsellerinden ne de tanıtım materyallerinden, oyuncu karşısına tam olarak neyin çıkacağını bir türlü kestiremiyor.

İşte bu sebeptendir ki, medyada üzerinde çok konuşulmayan ve satın almadan evvel incelemesini okumanın internette dolanmaktan evla olduğu ( çok popüler olmayan bir türe müntesip olması da bir neden tabi) yapımlar arasında yerini alıyor Operencia.

Peki Operencia the Stolen Sun tam olarak nasıl bir oyun. Dungeon-Crawler türüne herhangi bir şey katıyor mu? İnovatif bir yapım mı? Gelin biraz üzerinde konuşalım.

Neporancia?

Operencia sevgili okur. Bu isim oyunumuzun ismi olduğu gibi, aynı zamanda oyunun geçtiği diyarın da adı. (Tamriel yada Rivellon gibi düşünün)

Operencia büyülü, mistik ve görece tanıdık gelen bir diyar. Bunun nedeni ise Operencia’nın ortaya çıkışında oyunun geliştiricisi Zen Studios’un, kendi merkezlerinin de bulunduğu, Macaristan kültüründen inanılmaz etkilenmiş olması.

Yazının devamı için yeni üssümüze yönlendiriyoruz sizi.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir