Operasyon: Anka Çıktı

Operasyon: Anka Çıktı

Yerli yapım Operasyon: Anka mobil platformlarda yerini aldı.

Yerli oyun geliştiricisi iki stüdyo, Udo ve Otto Games’den gelen bilgiler aşağıdaki gibidir, mutlulukla sunuyoruz sizlere.

Udo Games ve Otto Games işbirliğinde geliştirdiğimiz ve Türkiye’nin savunma sanayine yönelik ilk oyunu olma özelliği taşıyan oyunumuz “Operasyon: Anka” mobil marketlerde yayınlandı. TUSAŞ’ın geliştirdiği yerli insansız hava aracı Anka’nın tanıtımı amacıyla geliştirilen oyunumuz ücretsiz olarak yayında ve tüm sûreçlerini TUSAŞ’la entegre bir şekilde ilerlettik.

https://itunes.apple.com/us/app/operasyon-anka/id1456835508?ls=1&mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tusas.operasyonanka

Oyun Hakkında Bilgi

Oyunda birçok silah ve mühimmat türü kullanılmaktadır. Kullanılan silah ve mühimmat türleri yerel üretimlerden de esinlenilenler olmakla birlikte tamamen bilim-kurgu öğeleri içeren yerli üretimlere ilham verebilecek silahlar da yer almaktadır. Oyunda kullanılan bu ürünler gerçekçiliği hedefleyen unsurlar içermekle birlikte, oyunlaştırma öğeleri içeren eğlence odaklı kurgusallığa da sahiptir. Oyun içi farklı silah türleri oyun oynandıkça açılabilir, mevcut silahların farklı özellikleri geliştirilebilir ve bunların yanında kullanılan ANKA’ nın özellikleri de geliştirilebilecektir. Oyun içi hikâye ile birlikte ilerleyen bölümler kapsamında operasyon türleri değiştikçe görevlerin zorluğu ve karşılaşılan düşmanların etkinliği artmaktadır. Bu nedenle oyunda kazanılan oyun içi para ile yeni silahları açmak ve mevcut silahları geliştirmek önemli bir rol almaktadır.

Oyun, birçok farklı oynanışa sahip bölümlerden oluşmaktadır. Kullanıcılar, kurgusal bir hikâye kapsamında oyunda sürekli birbirinden farklı askeri operasyonlara dâhil olmakta, bu operasyonları tamamladıkça da hikâyenin ilerlemesiyle yeni deneyimler yaşamaktadırlar. Bu operasyon türleri arasında müttefik ünitelere destek uçuşları yapmak, düşman işgalinde olan bölgeleri hava saldırısı ile savunmak, kritik düşman mevzilerine düzenlenen operasyonlara hava desteği vermek ve düşman elebaşını bölgeden kaçmadan imha etmek gibi birçok farklı tür bulunmaktadır.

Türkiye’nin savunma sanayiinde öncü firmalarından olan TUSAŞ kapsamında, Türkiye’nin köklü mobil oyun firmalarından olan Udo Games ve Otto Games işbirliğinde geliştirilen bu oyun, yaklaşık 8 aylık detaylı bir geliştirme sürecine sahiptir. Türkiye’ de ilk defa milli bir savunma sanayii aracının resmi olarak konu edildiği oyun olma özelliği taşıyan “Operasyon: ANKA” oyununda, ANKA insansız hava aracı teknolojisinin kullanım hedefleri ve yöntemleri gerçeğe yakın bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır. Oyunun içeriğinde SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) kamerası bakışından, karadaki düşmanlara ateş etmek suretiyle oynanan bölümlere ek olarak, 3. kişi gözünden ANKA’nın göründüğü ara uçuş bölümleri de bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, aksiyon oyunlarından beklenen eğlence unsurları ve bilim kurgu öğeleri ile kullanıcı deneyiminin en üst noktaya çıkarılması amaçlanmıştır. Oyunun ana dili Türkçe olmakla birlikte, Arapça ve İngilizce dil esteklerine de sahiptir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Sellswords Ashen Company İlk Bakış

Sellswords Ashen Company İlk Bakış


Sellswords Ashen Company İlk Bakış

RTS-TPS-RPG Bir Arada! Ben bu oyunu geç fark etmişim yahu, Sellswords: Ashen Company, gerçekten benim, sizler gibi birçok oyuncunun aklına gelen bir fikri hayata geçirmişler. Mutiny Software, Fransız kökenli bu bağımsız oyun stüdyosu, RTS yani gerçek zamanlı strateji dinamikleri ile TPS yani...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir