OF! Özel: Kulaklarınızın Pasını Silecek 20 Oyun

Kaliteli içeriği bir yana müzikleriyle de ön plana çıkan 20 oyunu sizler için derledik. İşte karşınızda “Kulaklarınızın Pasını Silecek 20 Oyun”!


Elbetteki bir çoğumuz oyunlarda grafiksel kaliteyi ön plana koyarız, bunun dışında bir o kadar önemli, oyun atmosferini oyuncuya yansıtan bir etken daha var, Müzikler.

Oyunun atmosferini oyuncuya yaşatan, yeri geldiğinde gerilimi, yeri geldiğinde korkuyu, yeri geldiğinde heyecanı hissettiren en önemli etken oyun içi müziklerdir. Öyle ki aşağıda listelediğimiz oyunlar arasında grafiklerine bakmaksızın yalnızca oyun müziklerinin kalitesi, oyunun hızına ve ruh haline göre müziklerin o an ki ruh halini oyuncuya yansıtabilenleri ön planda tutulmuştur.

Durum böyle olunca haliyle yelpaze epeyce genişliyor, aklımıza bu anlamda bir çok oyun, bir çok seri geliyor. Bizler derince düşünerek sizler için Kulaklarınızın Pasını Silecek Oyunlar listesini oluşturduk, eksikleri artıları eleştirmek size kalıyor.


The Witcher 3: Wild Hunt


The_Witcher_3

The Witcher, Rivia’lı Geralt’ın ana karakter olduğu, Polonya dolaylarından dünyaya armağan edilen muazzam bir oyun! İlk olarak 80’li yıllarda Polonya’da dergilerde adından bahsettiren The Witcher efsanesi zamanla geliştiricisi Andrzej Sapkowski ile birlikte çizgi romanlaşıyor, 2007 yılında bilgisayar oyuncularıyla buluşarak efsaneleşiyor.

Oyunun efsanevi, fantastik havasını çok iyi yansıtan müzikleriyle The Witcher serisi bambaşka bir tad veriyor. Fakat Geralt’ı zirveye ulaştıran en son oyunu The Witcher 3: Wild Hunt oluyor. Oyun içinde ortama, bulunduğunuz şehire, bölgeye göre değişen, oyunun hikayesini ve o fantastik ortamı müthiş bir şekilde yansıtan müzikleriyle kulaklarımızın pasını silmeyi başarıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MelihmelihErenAdem dağlıoğluonur Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
onur
Ziyaretçi

çok güzel şarkılar bazıları ağlattı kardeşim

Adem dağlıoğlu
Ziyaretçi
Adem dağlıoğlu

Skyrim tabiki :)

Eren
Ziyaretçi
Eren

Undertale nasıl olmaz gayet güzel ost leri var halbuki

melih
Ziyaretçi
melih

undertale ın olmaması şaşırttı

Melih
Ziyaretçi
Melih

Shadow Of the Collosus nasıl olmaz burada Anlamadım Müzikal olarak (buradaki oyunların çoğunu oynadım bunu belirteyim) buradaki çoğu oyundan daha iyi Eminence orkestrası tarafından hala repertuarda bulundurdukları müzikleri var.