OF! Özel: Hatırladığınızda Anılarınızı Depreştirecek 10 Efsane Konsol


PlayStation


psx

Listemize bir başka gerçek efsane ile devam ediyoruz, kimine göre mazi kimine göre ise üzerinden pek de bir zaman geçmemiş. Sony’nin efsanesi ilk Playstation 1994 yılında piyasaya sürülmüş, bu zamandan bir süre sonra ülkemizde yaygınlaşıp popülerlik kazanmıştı. PlayStation 1 bugüne kadar 103 Milyonluk bir satış rakamına ulaştı.


Atari 2600


atari-2600

Xbox’lardan Playstation’lardan yalnızca gerçek oyuncuların, eskilerin hatırlayacağı bir efsaneye geçiş yapıyoruz. Bilinen en efsane ve en çok satan Atari konsolu olan Atari 2600 1977 yılında çıkmış ve bugüne kadar 30 Milyon satmış bulunmakta.


Sega Genesis


sega-genesis

Efsane demişken atlaması imkansız olan bir başka isim, bir başka dev firma Sega. Sega’nın ateri salonlarındaki efsane makinelerinin yanı sıra, oyunseverlerin direkt olarak evine girebilmiş en efsane konsolu olan Sega Genesis 1988 yılında çıkış yapıp 31 Milyon civarında satış yapıyor.


PlayStation 2


ps2

İlk başta iki PlayStation efsanesini aynı başlık altında bulundurmayı düşünmüştüm, vazgeçmem zaman almadı. Dünya genelinde en çok satan ikinci konsol PlayStation 1’in ardından Sony yine piyasaya bomba gibi giren PlayStation 2 ile kırılmadık rekor bırakmamış durumda. PlayStation 2 rakiplerine açık ara fark atarak, dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan oyun konsolu olma ünvanına 155 Milyonun üzerinde bir satış rakamı ile ulaşmış durumda.

sayfa geçişi
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir