OF! Özel: Filmi Çekilmiş 20 Oyun


Pokemon


pokemon-film

Hepimizin çocukluğunda muazzam bir yer kaplayan, yeni neslin kaçırdığı en büyük çizgi filmlerden biri olan Pokemon vide oyunları dünyasına ilk kez 1996 yılında Nintendo tarafından geliştirilen Pokemon Red and Blue Gameboy’lara Role Play olarak gelmişti. O günden itibaren bir çok farklı yapımcıdan bir çok farklı platformda Pokemon oyunları görmeye devam ettik. Teker teker tüm Pokemon filmlerinden bahsetmek epeyce bir zor. Fakat söylemek gerekiyor ki bu filmlerin toplamlarında yapılan hasılatlar, harcamalar Milyonlarla değil milyarlarla ölçümleniyor.

Film olarak bu serinin ilki adından da anlaşılacağı üzere Pokemon: The First Movie, 1998 yılında Japonya’da gösterime giriyor ve zamanla bir çok dilde çıkışını yapıyor. 30 Milyon dolara eş gelen harcamanın yanında 163 Milyon dolarlık bir hasılat yapan ilk filmi takiben, ikincisi Pokemon: The Movie 2000 yine hemen aynı ekiple çekiliyor ve aynı harcama ile bu sefer 130 Milyon dolarlık hasılat elde ediyor. Bu filmlerin üzerine gelen daha bunlar gibi onlarcası da var. Wikipedia’nın Pokemon filmleri listesine buradan ulaşarak ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.


Dungeon Siege – In the Name of the King (Özgürlük Savaşçısı)


in-the-name-of-the-king-a-dungeon-siege-tale

Filmi Çekilmiş 20 Oyun’un arasından aslında ismini muhtemelen en az duymuş olduğunuz oyunlardan, serilerden birisidir Dungeon Siege. 2002 yılında ilk olarak PC için Roleplay Single-Multi player türlerinde çıkarılmış ilk oyununu takiben, Dungeon Siege: Legends of Aranna 2003 yılında, Dungeon Siege II: Broken World 2006 yılında, Dungeon Siege: Throne of Hegemony’de 2006 yılında çıkıyor. Serinin son oyunu Dungeon Siege III ise 2011 yılında PC, PS3, ve Xbox 360 konsolları için çıkarılıyor.

Dungeon Siege serisinden esinlenilen Jason Statham’ın başrolündeki Özgürlük Savaşçısı -In the Name of the King- filminin vizyona giriş tarihi ise 2007. Jason Statham’ın bile kurtaramadığı, unutulmuş olan film için yapılan masraf 60 Milyon doları bulurken 13 Milyon dolarlık hasılat ile, ve aldığı eleştiriler ile sınıfta kalıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir