OF! Özel: Filmi Çekilmiş 20 Oyun


Angry Birds


angry birds

İlk olarak 2009 yılında Apple’ın iOS işletim sistemleri adına çıkarılmış olan Angry Birds oyunu, basit ve daha öncelerinden de bilindik bir sistemle, sabit bir yerde bulunan kuşları yıkmamız istenen binalara veya öldürmemiz istenen düşman domuzcuklara fırlatmak üzerine kuruluydu. Rovio Entertainment adında bir şirket tarafından ilk kez geliştirilmeden önce işlerin buralara kadar geleceklerini acaba kendileri tahmin edebiliyor muydu, bence bu kadarını onlar da beklemiyordu. İlk oyun tuttuktan sonra yine iOS ve Android başta olmak üzere özellikle mobil kullanıcılar için bir çok oyun geliştirdiler. Bunların en sonunda da Angry Birds artık kendini aşarak beyaz perdeye fırladı.

Çoğunlukla küçük yaşlı yavrucakları güldürmek amacıyla çekilmiş bir film olsa da, küçük büyük herkes tarafından müthiş bir beğeni topladı. Hem ülkemizde hemde dünyanın dört bir yanında 5 Mayıs 2016’da gösterime girmişti. Angry Birds filmi 73 Milyon maliyetle çekilip 345 Milyon dolar gibi bir hasılata ulaşarak büyük bir başarının altına imzasını atmıştır.


Wreck-It Ralph (Oyunbozan Ralph)


wreck-it-ralph

Oyunbozan Ralph, orjinal adıyla Wreck-it Ralph 2012 yılında, ülkemiz için 2013’ün 15 Şubat’ında vizyona girmiş. Listedeki bir çok filmin, oyunun aksine burada farklı bir elemana sahibiz. Oyunbozan Ralph tek bir oyundan esinlenerek yapılmış bir Animasyon Filmi değil aksine belli bir dönemin tüm atari oyunlarından esinlenilerek yapılmış ve içeriğinde bir çok tanıyacağınız oyun içeriğine sahip olan bir yapıt. Oyunbozan Ralph çocukluğundan beri bir çok oyunu oynamış müthiş bir oyun tutkunu.

Oyunbozan Ralph bizleri bir dönemin efsaneleri haline gelmiş bir çok oyun içerisinde gezintiye çıkarıyor. Yine belki Angry Birds gibi de olsa, 7’den 70’e her çocukluğu oyunlarda geçmiş, büyümüş lakin içerisinde ufakda olsa bir çocuğu barındıran herkesin izleyebileceği türden muazzam bir film. Kesinlikle küçümsenmeyecek bir şekilde 165 Milyon dolarlık maliyetle çekilen film, 471 Milyon dolarlık bir hasılat elde etti.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir