OF! Özel: Filmi Çekilmiş 20 Oyun


Wing Commander (Cesaret Kanatları)


wing-commander

Ve bir efsane, Dos, Amiga, Sega CD, Gameboylar kısacası atarilerden hatırlanacak, unutulmayacak bir efsane. 1990 yılında oyuncularla buluşmuş ve kısa sürede bir efsane haline dönüşmüş olan yapıtın filminin çekilmesi de çok geçmeden gerçekleşiyor.

Filmin ana karakterlerini canlandıran Freddie Prinze, Jr., Matthew Lillard, Jürgen Prochnow, Tchéky Karyo, Saffron Burrows, David Suchet ve David Warner gibi çok tanıdık ve hala bir çok filmde dizide karşımıza çıkmakta olan ve çıkabilecek yüzler yer alıyor. 1999 yılında çıkarılan efsane atari oyunundan esinlenilen film ülkemizde de bir dönem Cesaret Kanatları adı altında yayınlanıyor. Film için 30 Milyon dolar gibi bir maliyet belirlenirken hasılat ise 11,5 Milyon dolar civarında çakılıyor ve sonralarında da unutulup gidiyor.


Sizler için OF! Özel’de Filmi Çekilmiş 20 Oyun’u derledik. Listemize malesef giriş yapamayan Tekken, Farcry (Uzak Çığlık), Postal gibi facialar da var. Bunların dışında Halo 4: Forward Unto Dawn gibi efsaneleşmiş olmasına rağmen tam anlamıyla sinema filmi olmayan oyunlarda var. Sıralama yapmanın zor olacağını ve 20 oyun arasında böyle bir sıralama yapmanın çok zor olacağını düşündüm. Siz okurlarımız olarak kendi kafanızdaki en iyi 5’liyi oluşturarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Benim En iyi 5’im: 1) Warcraft  2) Pers Prensi: Zamanın Kumları  3) Lara Croft: Tomb Raider  4) Resident Evil serisi  5) Oyunbozan Ralph

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir