OF! Özel: En iyi 10 Mount and Blade: Warband Modu

4-) Gekokujo

gekokujo

Gekokujo modu bizleri Japonya’ya götürüyor ve Sengoku zamanını yani 1560’lı yılları ve bu zamanlardaki iç savaşları, modernleşmeyi konu alıyor. Gekokujo kelimesinin Japonca’da ‘düşük rütbeden yüksek rütbeye yükselme’ tarzında bir anlama sahip olması ise geliştiricilerin ne kadar ince düşündüğünü, ve o düzeyde bir yapıt ortaya koyduklarını da ortaya seriyor aslında. Bir Total War hayranı olduğumu sanırım yine çok belli etmeye çalışıyor gibi olacağım lakin, Shogun Total War veya Shogun 2 Total War oynarken hangimiz o askerlerden birini biz kontrol etsek ne kadar güzel olurdu demedi ki? İşte Gekokujo bize bu imkanı sağlıyor. Yine Total Conversion tarzında oyunu kökten değiştiren modumuzda Japonya tiyatrosu üzerinde maceramıza açılıyoruz. Geliştirilmiş grafiklere, geliştirilmiş ses efektlerine, onlarca yeni silahlara, zırhlara, binalara sahip olan Gekokujo Mount and Blade: Warband’i bir kere dahi oynamış olanlar için söylemeliyim ki, denemeden geçilmemeli. Modun ayrıntıları ve indirme linki için buraya tıklayabilirsiniz.

3-) Persistent World

 

PWMOD

PW Mod Mount and Blade: Warband adına yapılmış halen dahi en çok aktif Multiplayer oyuncusuna sahip olan geniş çaplı modların başında geliyor. PW Mod’da maceramıza uçsuz bucaksız genişlikte bir haritada bir köyü olarak başlıyor kendi kararlarımız doğrultusunda farklı devletlere katılıp savaşçı olabiliyor, o devletler adına ticaret yapabiliyor veya farklı mesleklere adım atabiliyoruz, doktorluk, mühendislik gibi. Fakat sadece bir devlete bağlı olmak zorunda olmadığımız gibi bu işleri özgür bir köylü olarak da yapabiliyoruz. Orta çağda aklınıza gelen, yapılabilecek neredeyse her şeyi bize sunan PW Mod hem geniş zamanlı hemde dar zamanlı olarak bizlere eğlenceli bir serüveni güzel bir şekilde sunuyor. Bu bağlamda Minecraft evrenine benzer bir tecrübe de Mount and Blade: Warband oyunu altında Persisten World modunda bulunuyor, indirme linki ve ayrıntılar için buraya tıklayınız.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir