OF! Özel: En iyi 10 Mount and Blade: Warband Modu

6-) Anno Domini 1257

ad1257

Anno Domini 1257, yani milattan sonra 1257 bizleri adından da anlaşılacağı üzere o zamanlara götürüyor, lakin Warband’in biraz aksine fantastik bir evrene değil 13. yüzyıl Avrupas’ına yolculuğa çıkarıyor. AD 1257 13. yüzyılda modun ele alındığı devirde avrupa üzerinde varlığını sürdüren neredeyse tüm krallıkları, hanlıkları içinde barındırıyor. Altın Orda, İznik Rum devleti, İlhanlılar, Memlükler, Fransızlar, İngilizler, Tötonlar, Ruslar… Tamı tamına 40’ın üzerinde farklı devlet bulunuyor. Her devletin kendine özgün hükümdarları, derebeyleri, kıyafetleri, zırhları, kalkanları, kılıçları, sancakları ve her şeyiyle tarih tutkunlarını baştan çıkaracak inanılmaz genişlikte bir içeriğe sahip. Gerek Medieval 2 Total war nostaljisi için gerek çok farklı bir 13. yüzyıl avrupa tecrübesi için Anno Domini 1257 listedeki önerdiğim modlar arasında. Ayrıntılarına ve modun indirme linkine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5-) Brytenwalda

brytenwalda

Warband’e çıkışından beş yıl sonra Viking Conquest adıyla çıkış yapan DLC’nin temeli aslında bu moddu. Aynı ismi taşıyan mod yapımcıları TaleWorlds’ünde desteğiyle çıkarttıkları bu dlc mod ile kıyaslanamayacak derecede kaliteli. Ancak mod, çıktığı dönem, büyüklüğü, hikayesi ve genel teması ile oldukça beğeni toplamıştı. Vikinglerin Britanya kıyılarına saldırdıkları dönemlerde geçiyor. Daha sonra DLC olarak yayınlanması bile aslında bu modun ne kadar kaliteli olduğunu gözler önüne seren bir kanıt adeta. Modun ayrıntıları ve indirme linki için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir