OF! Özel: En iyi 10 Mount and Blade: Warband Modu

8-) Prophesy of Pendor

prophesy of pendor

Bir başka Total Conversion modu olan Prophesy of Pendor geçtiğimiz yıl tam olarak tamamlandı. Yine farklı bir fantastik evrene bizleri sürükleyen modda yeni yapay zeka sistemi, detaylı ekonomi, yeni factionlar, oyunun farklı zamanlarında gerçekleşecek farklı etkinlik-eventler, tamamiylen yenilenmiş özel ekipmanlar ve special denilen farklı kahraman düşmanlar ile gelişmiş oyuncuların da seviyesini ölçmekte. Aslında tamamiylen unique denilebilecek farksız bir evrene sahip olan Prohesy of Pendor’un ayrıntılarına değinmek epeyce zor. Ayrıntılara ulaşmak ve modu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

7-) Nord Invasion – Full Invasion 1-2

fullinvasion

Listeye giriş yapabilen ilk çoklu oyuncu modu Nord invasion, ve ayrıca biraz da Full invasion’a değineceğiz. Nord invasion single player adına yapılan Total Converison modlarından öte, oyunun multiplayer’ını kökten değiştiren ve oyunu bir MMORPG tarzına dönüştüren geniş çaplı nadir modlardan birisi. Senaryo olarak Svadya’yı işgale kalkışan Nordlar’ı varını yoğunu ortaya koyarak savaşan Svadya’lıları rol model olarak ediniyoruz. MMORPG’den kastım gayet ciddiydi, MMO sayamasak da içeriği sebebiyle ciddi anlamda bir Multiplayer Role-Play modu. Basitçe değinmemiz gerekirse, zayıf bir svadyalı savaşçı olarak çıktığımız yolda 1 Level olarak gelişmemiş ekipmanlarla başlıyor oyunun aktif sunucularındaki Nord Invasion veya farklı modlarında karakterimizi geliştiriyoruz.

Nord Invasion’ın asıl mantığı arkadaşlarınızla veya rastgele oyun sunucularında denk gelen takım arkadaşlarınız ile birlikte belli bir bölgeyi akıncı Nordlara karşı savunmak veya hayatta kalmak, survivor olmak. Bu noktada bir çok zombi oyununa da benzediğini söyleyebiliriz. Küçümsenmeyecek derecede aktif oyuncusunu bulundurmakla birlikte zaman zaman yeni güncellemeler ile de oyun sıkıcı bir hale gelmekten uzaklaşıyor, ‘oyun’ demişim özür dilerim, aslında bu sadece bir Mount and Blade: Warband modu. Fakat tahmin de edebileceğiniz üzere sizleri sürüklediği yerler, maceralar sıradan bir mod olmadığını ortaya seriyor. Nord Invasion moduna ulaşmak için buraya tıklayarak Nord Invasion modunun kendi web sitesine girebilirsiniz.

Ve yine aynı mantıkta fakat farklı geliştiriciler tarafından geliştirilmiş olan bir mod ise Full invasion. Full invasion’da Nord Invasion’ın tersine level kasma gayesi içine kapılmadan tamamı ile farklı bir maceraya atılıyor yine karşımızdan bize yükselen sayılarla saldıran ‘Invader’lara karşı kendimizi savunarak zafere ulaşmaya çabalıyoruz. Full Invasion modunun en güncel hali olan Full Invasion 2 moduna ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir