NVIDIA’dan Fallout 4 Vault 1080 İçin İlk Video!

NVIDIA, yeni nesil teknolojisi olan GameWorks’ü kullanılarak tasarlanan Fallout 4 Modu Vault 1080’i tanıttı.

NVIDIA’nın Lightspeed Stüdyosunun geliştirdiği bu yeni mod, Fallout 4 Wasteland’ine süper gelişmiş ışıklandırmalar ve gölgeler ekliyor. Volümetrik ışıklandırma ile Fallout 4 artık daha korkutucu ve daha tehlikeli gözüküyor.

Vault 1080 resmi bir NVIDIA modu. Bu yüzden içerisinde ana oyunda bulunmayan teknolojiler mevcut. Volümetrik ışıklandırma ana oyunda olmayan bir özellik olmasının yanı sıra bu özellik sayesinde artık gölgeler daha gerçekçi hale gelmiş. Yeni Godray’ler ve bu özelliğin ambiyansı etkileyerek ışık kaynağının görünmemesine rağmen yarattığı otantik yansımalar oldukça ilgi çekici gözükmekteler.

Ancak, Vault 1080 sadece bir teknoloji demosu değil. Bölüm tasarımları bu teknolojiyi kullanarak gölgeleri ve ışıklandırmaları çekirdeğinde bulundurarak oyunculara yeni ve korkutucu bir oyun tecrübesi sunmayı hedeflenmiş. Karanlık ve korkutucu bir yolculuğa çıkarak yerin daha da altına giderek, tehlikeli bataklıklardan geçerek sisle kaplanmış bölümlerden ilerlemeye çalışacaksınız. Vault 1080’in karanlık girişini bulduğunuz an tehlikenin çok yakında olduğunu bilmelisiniz. Vault içindeki ev sahipleri ise hiç misafirperver değiller. Karanlık ve hastalığın kol gezdiği Vault 1080’de ahali hayatta kalmak için en düşünülmeyeni bile yapmışlar. O yüzden pekte arkadaş canlısı olmayabilirler…

Bu büyük bir mod. Fallout 4’te bulunan diğer Vault’lar kadar büyük. Bunun yanı sıra kendi görevleri de mevcut. Nuka World’ün seviye sınırına daha varsa, kesinlikle göz atmanız gerekiyor!

Dahasıda var. Resmi NVIDIA Fallout 4 Modu Vault 1080 PC için çıkışını yaptı bile!

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir