No Man’s Sky’ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı

No Man’s Sky’ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı

No Man’s Sky’ın şimdiye kadarki en büyük güncellemesi olacak ‘Next’, içerdiği özellikler sayesinde oyunu baştan aşağı yenileyecek.

2016 yılının en merakla beklenen, en çok konuşulan ve belki de en çok hayal kırıklığına sebep olan yapımlarından biriydi No Man’s Sky. Sahip olduğu kentilyonlarca gezegenlik kocaman oyun evreni, uzay keşiflerine farklı bir bakış açısı sunuyordu. Ancak oyun çıkmadan önce verilen pek çok sözün (özellikle de multiplayer) tutulmaması ve beklentilerin karşılanmaması sebebiyle No Man’s Sky fena halde eleştirilmişti. Zaman içerisinde oyun için çeşitli güncellemeler sunuldu, bazı hatalar giderildi, yenilikler eklendi. Ve bu yılın Mayıs ayı içerisinde de beklenen olmuş, oyuna multiplayer güncellemesi geleceği açıklanmıştı. Ancak bugün gelen haberler gösteriyor ki sıradaki güncelleme multiplayer içeriğinden ibaret olmayacak.

Adı “Next” olarak açıklanan sıradaki güncellememiz sayesinde No Man’s Sky baştan aşağı değişim geçirecek. Multiplayer içeriğinden üçüncü şahıs bakış açısına ve karakter kişiselleştirmeye kadar pek çok yenilik oyuncuları bekliyor. İşte güncelleme ile oyuna eklenecek şeylerin bir kısmı:

Multiplayer: Oyuncular arkadaşlarıyla buluşabilecek ve diğer yabancı oyuncularla karşılaşabilecek. Çoklu oyuncu mantığının partiler üzerine inşa edildiği söyleniyor. Partiler için azami oyuncu limiti henüz kesin olmasa da yayınlanan fragmanda -haberin en aşağısından izleyebilirsiniz- dört kişilik bir ekip görüyoruz. Tabi kesin bir yargıya varmayalım. Ayrıca hem karada hem de uzay geminiz aracılığıyla bütün evrende yapabileceğiniz multiplayer görevler de eklenecek.
Karakter Kişiselleştirme: Üçüncü şahıs kamera görüşü beraberinde karakter özelleştirme de mümkün olacak. Karakterinizin görünüşünü ırk veya uzay giysileri seçimleriniz ile değiştirebilirsiniz.
Üçüncü Şahıs Görüş: No Man’s Sky’ı artık uzay gemisi oynanışı da dahil olmak üzere üçüncü şahıs kamerasıyla tecrübe edebilirsiniz. Çevrenize olan hakimiyetiniz bu şekilde artacak ve keyfinizce özelleştirmiş olduğunuz karakterinizi görebileceksiniz.
Elden Geçirilen Görseller: Oyunun ilk çıktığı zamanlarda eleştirilen bir diğer yanı da grafiklerdi. Yapımcı Hello Games bu güncelleme beraberinde oyundaki tüm dokuların yenilendiğini, gemilere, yapılara ve NPClere pek çok yeni detay eklendiğini belirtiyor.
Üs Kurma: No Man’s Sky normalde seçtiğiniz tek bir gezegende tek üs kurmanıza izin veriyordu. Ancak artık istediğiniz gezegenlere istediğiniz sayıda üs kurmanız mümkün. Bu üsler parti sahibi oyuncular arasında paylaşılacak. Ayrıca üs inşası da yeni eklentiler sayesinde daha kapsamlı hale getirildi.
Uzay Gemisi Filoları: Artık çok sayıda uzay gemisinden oluşan bir filonun parçası olmak ve hatta filoya liderlik etmek mümkün. Hello Games bu konuda pek fazla detay paylaşmadı, ancak filonuzu uzayın dört bir yanına yollama veya gezegen keşiflerinde yardımcı olmaları için konuşlandırma imkanları belirtildi.

Anlaşılacağı üzere oyun için köklü değişiklikler yolda. Tabi başta multiplayer içeriği olmak üzere cevaplanmayı bekleyen pek çok soru mevcut. Hello Games kurucusu ve No Man’s Sky’ın tasarımcısı Sean Murray ise Next için “Bu güncelleme bizim için oldukça önemli. Ancak aynı zamanda çok daha uzun bir yolculukta attığımız basit bir adım. No Man’s Sky’ı yakın gelecekte yeni içeriklerle desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

No Man’s Sky’ın yeni güncellemesi Next, PC ve PlayStation 4 için 24 Temmuz 2018’de (yani önümüzdeki hafta) ücretsiz olarak sunulacak. İlaveten, oyunun Xbox One versiyonu da bu tarihte çıkışını gerçekleştirecek. Güncelleme için yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir