Nintendo Oyunlarının PC’ye Çıkarılması Planlanmıyor

Nintendo Oyunlarının PC’ye Çıkarılması Planlanmıyor

PC oyunculuğunun yükselen popülerliği akıllara Nintendo oyunlarını PC’de görme ihtimalini getiriyordu. Konu hakkında açıklama ise en yetkili isimden geldi.

Her ne kadar konsol oyunculuğu son yıllarda eskisine göre ilerlese de şu an için PC’nin yanına bile yaklaşamadıklarını söylemek pek yanlış olmaz. PC’nin bu popülerliğini fark eden oyun yapımcıları de belli platformlara özel olarak hazırladıkları oyunlarını PC için de çıkarmaya karar vermişlerdi. Hal böyle olunca Nintendo oyunları da PC’ye gelir mi diye düşünülmeye başlanmıştı. Ancak Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima’nın son açıklamasına göre yakın gelecekte böyle bir şey görmemiz mümkün değil.

PC’nin gücünün farkında olduklarını belirterek sözlerine başlayan Kimishima, Nintendo oyunlarını PC’ye çıkarmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. “Pek çok müşterimizin PC üzerinden oyun oynadıklarını biliyoruz. Ancak hedeflerimize ulaşıp sürprizler yapabilmek için yazılım ve donanımlarımızı aynı sistemde sürdürmenin en doğrusu olduğuna inanıyoruz.” diyen Kimishima PC’ye açık kapı bırakmadı.

Buna ek olarak şirketin mobil sektördeki yatırımlarına da değinen Kimishima “Birleşik yazılım-donanım sistemimizin zamanla daha da gelişeceğini düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz uygulamaları akıllı cihazlar için de piyasaya sürerek oyunlarımızı oynayanları arttırmayı amaçlıyoruz.” açıklamasıyla mobil sektörde son zamanlarda attıkları adımların devamının geleceğini belirtti.

Kimishima’nın açıklamaları şu an için PC ve Nintendo’nun güçlerini birleştirmeyeceğini işaret etse de geleceğin ne getireceğini elbette bilemeyiz. Ancak olur da Nintendo, PC sektöründe boy göstermeye karar verirse elde edecekleri kazancın yüksek olacağını kestirmek pek de zor olmasa gerek.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir