Nintendo Oyunlarının PC’ye Çıkarılması Planlanmıyor

Nintendo Oyunlarının PC’ye Çıkarılması Planlanmıyor

PC oyunculuğunun yükselen popülerliği akıllara Nintendo oyunlarını PC’de görme ihtimalini getiriyordu. Konu hakkında açıklama ise en yetkili isimden geldi.

Her ne kadar konsol oyunculuğu son yıllarda eskisine göre ilerlese de şu an için PC’nin yanına bile yaklaşamadıklarını söylemek pek yanlış olmaz. PC’nin bu popülerliğini fark eden oyun yapımcıları de belli platformlara özel olarak hazırladıkları oyunlarını PC için de çıkarmaya karar vermişlerdi. Hal böyle olunca Nintendo oyunları da PC’ye gelir mi diye düşünülmeye başlanmıştı. Ancak Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima’nın son açıklamasına göre yakın gelecekte böyle bir şey görmemiz mümkün değil.

PC’nin gücünün farkında olduklarını belirterek sözlerine başlayan Kimishima, Nintendo oyunlarını PC’ye çıkarmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. “Pek çok müşterimizin PC üzerinden oyun oynadıklarını biliyoruz. Ancak hedeflerimize ulaşıp sürprizler yapabilmek için yazılım ve donanımlarımızı aynı sistemde sürdürmenin en doğrusu olduğuna inanıyoruz.” diyen Kimishima PC’ye açık kapı bırakmadı.

Buna ek olarak şirketin mobil sektördeki yatırımlarına da değinen Kimishima “Birleşik yazılım-donanım sistemimizin zamanla daha da gelişeceğini düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz uygulamaları akıllı cihazlar için de piyasaya sürerek oyunlarımızı oynayanları arttırmayı amaçlıyoruz.” açıklamasıyla mobil sektörde son zamanlarda attıkları adımların devamının geleceğini belirtti.

Kimishima’nın açıklamaları şu an için PC ve Nintendo’nun güçlerini birleştirmeyeceğini işaret etse de geleceğin ne getireceğini elbette bilemeyiz. Ancak olur da Nintendo, PC sektöründe boy göstermeye karar verirse elde edecekleri kazancın yüksek olacağını kestirmek pek de zor olmasa gerek.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir