NBA Playgrounds İnceleme

NBA Playgrounds İnceleme

NBA Playgrounds, göründüğü kadar eğlenceli mi? Cevabı incelememizde. 

Spor dallarından basketbolu sevenlerin her maçını takip ettiği sadece bir lig var, NBA! Uzun yıllardır NBA profesyonel basketbol liginin oyunları yapılıyor. Şu an bayrağı taşıyan NBA 2K serisi, EA Games NBA Live serisini bitireli çok oldu. Rakipsiz kulvarında tek başına koşturan NBA 2K’in başarısına diyecek hiçbir şey yok. Ancak aileye bir kardeş katıldı diyebiliriz, NBA Playgrounds. TimeShift ve Inversion gibi oyunlarını tecrübe ettiğim Saber Interactive tarafından geliştirilen oyun kısa bir süre önce çıkışını gerçekleştirdi.

Halk arasında ATARI olarak bilinen S/NES/Famicom’lar için boy gösteren NBA Jam ve PlayStation 2 için çıkan NBA Street karışımı bir oyun NBA Playgrounds. Hazıra konma yok, bu karışıma kendi yorumunu da katan geliştiriciler ortaya eğlenceli çerez bir eser çıkarmışlar. Yeni ve eski, ünlü NBA oyuncuları ile 2’ye 2 eğlenceli, yer yer güldüren ve bazen de gerçekten kıran kırana mücadelelerin yaşandığı maçlar yapıyorsunuz. Oyunun temeli böyle. Ancak eğlence olağan dışı skorlar gerçekleştiğinde yaşanıyor. Çünkü smaç ya da şutlar renkli ve farklı efektler ile gerçekleşiyor. Tabi her zaman böyle büyü yapar gibi basket atmıyorsunuz.

Arcade dövüş oyunlarındaki gibi doldurduğunuz bir bar var, bu bar dolunca basketleriniz şoke edici şekillerde gerçekleşiyor. Tabi rakipten olası bir engelleme yaşanmazsa… Eğlencenin katlanması maçlara çıktıkça hem sizin hem de basketbolcularınızın atladığı seviyelere göre yeni özellikler ile oluyor. Oyun içerisindeki modlarda aldığınız başarılar da, maçlarınızın giderek daha eğlenceli bir şova dönüşmesine vesile oluyor. Modlar demişken turnuva modunda 6 harita bulunuyor, bu haritalardan ilk olarak New York açık.

NBA Playgrounds’ta takım ve sporcuların hepsi aktif değil. Başta size sunulan kart paketleri var, bu kart paketlerini açıyor ve içlerinden çıkan oyunculardan kendinize bir karma takım oluşturuyorsunuz. Ben efsane oyuncular olan Jason Kidd ve David Robinson erkenden çıkınca bu ikili ile yola koyuldum. Alıştırma, birkaç dostluk maçı derken turnuva moduna başladım. New York turnuvası bitti ve Tokyo aktif oldu. Turnuvalar 4 maçtan oluşuyor. Her maça özel oyunun sizden bazı özel istekleri olabiliyor ama bu görevleri yapmazsanız turnuvada 1. olsanız dahi yeni harita açamayacağınız anlamına gelmiyor. Yani bu talepler sizin için birer “başarım/achivement”.

Teknik açıdan yamaların eksik olmadığı bir oyun olan NBA Playgrounds, geliştiriciden destek görse de eksiklikler ve hatalar içeriyor. Grafikleri güzel de olsa top kapmadaki hitbox hataları, sahadaki spikerlerin konuşurken ağızlarının kımıldamaması, çeşidi az monoton müzikler, spiker diyaloglarının azlığı gibi can sıkıcı eksikler ve hatalar hala mevcudiyetini koruyor. Bu saydıklarım oynanışı ve eğlenceyi çok baltalamasa da önemli detaylar. Ama asıl can sıkan oyunun içerik bakımından fakir oluşu.

Oyunun içeriği ağır sığ, NBA Playgrounds, bence tamamıyla bitmiş bir oyun değil. Keşke yola Early Access olarak başlasaydı. Oyunda eğitim/dostluk maçı, turnuva ve multiplayer dışında başka bir içerik yok. Bu yüzden yetişkinleri pek oyalabileceğini sanmıyorum. Ufaklıklar ve eve davet edilen arkadaşlarla geçirilmek istenen eğlenceli dakikalar için aperatif olmak dışında bu içerikle adından başarıyla söz ettirmesi şu an için mümkün değil. Sınıfı zar zor geçiyor. Fiyatı 2 lahmacun menüsüne eşit de olsa, ücretsiz yeni içerikler gelmediği sürece NBA Playgrounds bu yaftadan kurtulamaz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
511
Bu yazıyı paylaş :
Genel Ortalama 55

NBA Playgrounds, göründüğü kadar eğlenceli mi? Cevabı incelememizde.  Spor dallarından basketbolu sevenlerin her maçını takip ettiği sadece bir lig var, NBA! Uzun yıllardır NBA profesyonel basketbol liginin oyunları yapılıyor. Şu an bayrağı taşıyan NBA 2K serisi, EA Games NBA Live serisini bitireli çok oldu. Rakipsiz kulvarında tek başına koşturan NBA 2K’in başarısına diyecek hiçbir şey ..

Sonuç OFD: 55.0% 55 Eh İşte
74 60 70
Ufaklıklar ve eve davet edilen arkadaşlarla geçirilmek istenen eğlenceli dakikalar için aperatif olmak dışında bu içerikle adından başarıyla söz ettirmesi şu an için mümkün değil. Sınıfı zar zor geçiyor.

Oyunun Steam profili:
http://store.steampowered.com/app/545270

Benzer Yazılar

Nintendo Switch Lite Huzurlarınızda

Nintendo Switch Lite Huzurlarınızda


Nintendo Switch Lite Huzurlarınızda

https://yabgunizampasha.com/nintendo-switch-lite-huzurlarinizda.html

Her Eve Lazım: Totally Accurate Battle Simulator

Her Eve Lazım: Totally Accurate Battle Simulator


Her Eve Lazım: Totally Accurate Battle Simulator

https://yabgunizampasha.com/her-eve-lazim-totally-accurate-battle-simulator.html

Ruslardan Şaşırtan Çıkış: Metal Gear Serisi Bir Propaganda Ürünü

Ruslardan Şaşırtan Çıkış: Metal Gear Serisi Bir Propaganda Ürünü


Ruslardan Şaşırtan Çıkış: Metal Gear Serisi Bir Propaganda Ürünü

https://yabgunizampasha.com/ruslardan-sasirtan-cikis-metal-gear-serisi-bir-propaganda-urunu.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir