Natural Selection 2 İnceleme

Bugün sizin için Half Life’ın modlarından biri olarak oyun dünyasına katılan ve geçtiğimiz haftalarda kendi başına bir oyun olarak piyasaya sunulan Natural Selection 2’yi inceleyeceğiz. Half Life modu olduğu günlerde oldukça popüler olan oyun bakalım aynı başarıyı retail olarak da yakalayabildi mi?

Natural Selection 2’yi ilk kez duyanlar için oyun hakkında kısaca genel bilgiler verelim. Öncelikle oyun FPS ve RTS elementlerini harmanlayarak FPS aksiyonunun içine strateji ve taktik öğelerini yerleştiriyor. Oyun klasik online FPS mantığıyla seçtiğiniz bir sunucuya girmenizle başlıyor ve ‘Marines’ ve ‘Aliens (Khaara)’ taraflarının birbirlerini yok etmek için verdiği mücadele üzerine devam ediyor. Bu iki taraf size apayrı bir oynayış deneyimi sunuyor ki buna ileride tekrar değineceğiz. Her iki taraftan bir oyuncu komutanlık rolünü üstleniyor ve oyunun RTS öğelerini yoğun bir şekilde kullanan oyuncular bunlar oluyor. Ek olarak oyunda singleplayer olmadığı için hikaye ve lore yok diyebiliriz. Evet, oyunu çok kısa bir şekilde özetlemeye çalıştık, eğer oyun ilginizi çektiyse aşağıda daha detaylı bilgiler sizi bekliyor.

Her şeyden önce oyunun bir Team-Deathmatch olmadığını vurgulamak istiyoruz. Oyuna yeni başlayacaklar için makro olarak bakıldığında oyunun strateji kısmının oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekiyor, yani oyunda oyuncuların birbirlerini öldürmesinden çok haritadaki kaynaklar üzerindeki hakimiyet daha önemli. Evet yanlış duymadınız, FPS oyununda bir RTS gibi kaynaklar için bir mücadele söz konusu ve bu mücadelede önde olan taraf daha fazla takım ve kişisel kaynak puanı topluyor. Takım kaynak puanları son derece önemli olan Marines için teknolojik, Khaara için evrimsel gelişmelere olanak sağlıyor. Kişisel kaynak puanları ile de silahlar satın alıyoruz veya daha güçlü yaratıklara dönüşüyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir