Mount&Blade: Warband’in Gizli DLC’si Gün Yüzüne Çıkıyor!

Mount&Blade: Warband’in Gizli DLC’si Gün Yüzüne Çıkıyor!

Geçtiğimiz ay açıklanan ve adı sanı duyurulmayan Warband DLC’sinin detayları belli olmaya başladı! Bakalım 1.161 sürümlü Warband bize neler gösterecek?

Son bir aydır TaleWorlds forumlarında dönen muhabbetlere eklenen en önemli gündem konusu, TaleWorlds’ün çıkışından dört buçuk yıl geçmesine rağmen yeni bir DLC çıkaracağı Mount&Blade:Warband idi. Mount&Blade II: Bannerlord hakkında yayınlanan geliştirici günlüğü videosu bile bu gündemi değiştirmeyi başaramadı. Forumdan çıkan dedikoldular, başarılı bir M&B: Warband modu olan Brytenwalda’nın yapımcı ekibinin yeni bir proje üzerinde uzun süredir çalıştığı yönünde. TaleWorlds Bannerlord ile meşgulken, yeni DLC’nin tıpkı Napoleonic Wars DLC’sinde olduğu gibi, topluluk yapımı olabileceği ihtimali oldukça yüksek.

warbanddlc3

 

Mount&Blade’in yerinde durmaz hayranları, SteamDB sitesinde Mount&Blade: Warband’in sayfasını araştırırken buldukları satırlar ile yeni DLC’nin adını buldular. Mount&Blade: Warband’in ikinci DLC’sinin adı VIKING CONQUEST. 

warbanddlc1 warbanddlc2

 

SteamDB’de bulunan değişiklik listesinde M&B:Warband dosyalarında yapılan değişiklikler bir yere kadar görüntülenebiliyor. Ve bu sayede yeni DLC’nin adı ve boyutu gün yüzüne çıkmış oluyor. 1.16 GB boyutunda olacak olan DLC hakkında ismi ve boyutu dışında başka kesin bir bilgimiz şu an bulunmamakta Fakat, iletişime geçtiğimiz TaleWorlds yapımcılarından Cem Çimenbiçer, DLC’nin çok yakında resmi açıklama ile tanıtılacağını belirtti.

İsminden fark edileceği üzere Vikingleri ve Vikinglerin Avrupa’daki ilerleyişini konu alabilecek yapım belli ki Calradia dışında geçecek. Buda demektir ki, M&B’in TaleWorlds tarafıyla hiç bir ilgisi olmadığını gösteriyor. DLC’nin Singleplayer mı yoksa Multiplayer mı olduğunu bilmiyoruz. M&B:Warband’in kullandığı oyun motoruna 1.161 sürümüyle birlikte eklenen yeni kodları düşündüğümüz zaman DLC’nin oyun motoruna pek çok eklentiyle birlikte geleceğini düşünebiliriz. Büyük ihtimal ile Türkçe dil desteğine de sahip olabileceğini tahmin edebiliyoruz.

Malesef DLC Viking Conquest hakkında tahminlerden öteye geçebilmemiz için TaleWorlds ve gizemli yapımcı ekibin DLC’yi resmen açıklamasını beklememiz gerekiyor.

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Paradox’u genel olarak devasa strateji oyunlarından tanıyoruz ama bünyesinde tonlarca isim/dağıtım haklarını barındırdığı oyun da var. Bunlardan birisi de işte bu kült seri ve GDC’de duyuruldu. San Francisco’da GDC gerçekleştiriliyor, oyun geliştiricileri konferansı, önemli birçok sektörel...

Mass Effect’i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz


Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Bir klasik, Mass Effect, birçok kez bitirilebilir. Ancak hiçbiri bu kadar güzel gözükmez. Neyden mi bahsediyoruz? Elbette modlanabilmesinden. Eğer Mass Effect'i henüz oynamadıysanız ya da tekrar oynamak istyorsanız Ahmet'e kulak verin. Kendisinin hazırladığı mühim modlama rehberi vesilesiyle...

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir