Mount&Blade II: Bannerlord Hakkında Neler Biliyoruz? – 2. Bölüm

Yeni oyundan ne beklemeliyiz?

Bu sorunun kısa ve basit cevabını şöyle verebliriz. SP için önceki oyunlardakinden çok daha büyük bir dünya. Her yönüyle sıfırdan yazılmış oyun motoru sayesinde dünya standartlarında grafikler. Önceki oyunlara nazaran geliştirilmiş ve yeni oynanış mekanikleri.  Ufuk açan modifikasyonlar. Ama her şeyin ötesinde üzerinden uzun bir süre emek gösterilip çıkışından sonra da aynı emeğin gösterileceği bir yapım.

bannerlord-map

Yeni oyun motorunun olayı ne?

Mount&Blade serisinin özel yönlerinden birisi her zaman oyunun geliştirildiği oyun motorunun özel, şirket içi geliştirilen bir oyun motoru olmasıydı benim için. Bu, yapımcılara oyunda görmek istedikleri ve oyuna eklemek istedikleri her şeyi tamda istedikleri şekilde oyuna ekleyebilmelerini sağlayan bir durum. Hazır oyun motorları kullanıp onlara lisans ücreti ödememekte bir artı sayılabilir. Aynı zamanda daha önce örneklerini gördüğümüz bir şekilde oyunun çıkışından sonra, oyun motorunun başka oyun geliştirici firmalara lisanslanıp bu konuda da bir ihracat kalemi olarak ortaya da çıkabiliyor oyun motorları.

Bu yeni motor, Warband’e nazaran oldukça gelişmiş profesyonel bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Her şeyden öte, öyle olması istendiği için öyle yapıldı. Bu yeni oyun motoru, oyunda karşılaştığımız pek çok yeniliğin de mimarı. Dinamik mevsimler ve hava, yenilenmiş grafikler ve fizik motoru gibi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lisbeth Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Lisbeth
Ziyaretçi
Lisbeth

Gerçekten yazınız HARİKA olmuş.Keyifle ve merakla okudum.Bi nebze oyunun açlığınıda bastırdı:)
Çol teşekkürler…