Mount and Blade: Warband Yüz Oyun İçerisinde Otuzuncu Seçildi!

Mount and Blade: Warband dünyanın en iyi ilk 100 oyunu içerisinde 30. sırada!

Dünyanın en beğenilen PC oyunları dergisi PC Gamer’ın Temmuz ayında çıkan sayısı Türk oyun sektörü için gurur verici bir habere sahne oldu. Daha önce de pek çok büyük başarıya imza atan TaleWorlds Entertainment’ın efsaneleşmiş oyunu Mount and Blade: Warband, PC Gamer’ın “En İyi 100 PC Oyunu” listesinde pek çok dev yapımı geride bırakarak otuzuncu sırada yer aldı.

Çıktığı 2010 yılından beri oyunseverlerin favori oyunlarından biri olan M&B: Warband daha önce de Steam kullanıcılarından en yüksek puan alan ilk 25 oyundan biri olmayı başarmıştı. PC Gamer’ın gelmiş geçmiş en iyi 100 PC oyununu sıraladığı listeye daha önce de giren M&B: Warband, bu yıl listenin 30.sırasında yer almayı başardı. Makalede M&B:Warband’den şu övgü dolu sözlerle bahsedildi, “Bu harika Orta Çağ simülasyonu ve rol yapma oyununun barındırdığı mükemmelliği tek paragrafa sığdırmak mümkün değil. İster, kral olmak için aylarınızı harcayın, ister mütevazı bir tüccar olun. Şayet tek kişilik oyundan sıkılırsanız çoklu oyunculu modun destansı kuşatmalarında gerçek oyunculara karşı mücadele edebilirsiniz.”

Ülkemizden çıkan bir oyunun dünyanın en iyi 100 PC oyunu arasında gösterilmesi göğsümüzü kabartırken, Türk oyun sektörünün geleceğine dair umutlarımızı da katlıyor. Umarız bu büyük başarı hâlihazırda serinin yeni oyunu Mount and Blade II: Bannerlord üzerinde çalışan TaleWorlds ekibinin azmini kamçılar ve biz de Calradia düzlüklerinde daha uzun yıllar at koşturmaya devam ederiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir