Mirror’s Edge 2 Yapım Aşamasında!

2008 yılında oyuncularla buluşan ve garip bir biçimde çok sevilmesine rağmen büyük satış rakamlarına ulaşamayan Mirror’s Edge’in devamının olup olmayacağı uzun zamandır merak konusuydu. Ortaya çıkan yeni gelişmelere bakılacak olursa ilk oyunun hayranları için güzel günler yakın olabilir!

2009’da Electronic Arts’ın CEO’su John Riccitiello, Mirror’s Edge’in bir seriye dönüşüp dönüşmeyeceği noktasında “bir kavşakta olduğunu” söylemiş, daha sonrasında DICE yöneticilerinden Karl Magnus’da “bekleyin ve geleceğin ne getireceğini görün” diyerek spekülasyonları ateşlemişti. Geçtiğimiz Eylül ayında ise EA başkanı Frank Gibeau, firmanın Mirror’s Edge’in devamı için hayranlarının neler beklediği konusuyla yakından ilgilendiklerini belirtmişti. Son birkaç yıldır ortalıkta dolaşan Mirror’s Edge 2’nin geliştirildiğine ilişkin bu bilgilere şimdi bir yenisi daha eklendi.

Buna göre bir zamanlar DICE’da Battlefield markası üzerinde çalışan ve şimdilerde ngmoco’da görevli bulunan Ben Cousins, Eurogamer’in yukarıda sözünü ettiğimiz söylentilere istinaden hazırladıkları bir yazıya karşılık attığı Twitter mesajında, “DICE’ın Stokholm stüdyosunun birkaç yıldır Mirror’s Edge 2 üzerinde çalışmakta olduğunun herkesçe malum olduğunu” belirtti!

Henüz DICE veya EA’dan bir doğrulama gelmese de bu kadar kesin konuşulduğuna göre doğru olsa gerek diyoruz ve Mirror’s Edge tutkunlarını müjdeliyoruz!..

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Faith Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Faith
Ziyaretçi
Faith

En sonunda! Oyunu bitirdiğimde ”Ne? Credit mi? BİTTİ Mİ YANİ?!?” dememe sebep oldu. 2. oyunu bu kadar kısa olmaz inşallah.