Microsoft Yeni Nesil İçin İki Farklı Xbox Geliştiriyor Olabilir

Microsoft Yeni Nesil İçin İki Farklı Xbox Geliştiriyor Olabilir

Oyun sektörünün ünlü analisti Michael Pachter, Microsoft’un yeni nesle iki farklı Xbox konsolu ile hazırlandığını iddia etti.

Microsoft ve Sony’nin yeni nesil için hazırladıkları konsollara dair her geçen gün çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Geçtiğimiz hafta Microsoft’a yakın bir kaynak, yeni nesil Xbox konsolu için dört farklı versiyon hazırlandığını iddia etmişti. PlayStation’ın ise E3 2019’a katılmayacak olması şirketin yeni nesle hazırlandığı şeklinde yorumlanmıştı. Oyun sektöründe yaptığı analizlerle tanınan Michael Pachter da GamingBolt’a verdiği röportajda yeni nesil konsollar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Microsoft’un dört farklı konsol iddiası sorulduğunda Michael Pachter çoklu konsol gibi bir durum olacaksa beklentisinin iki adet olduğunu belirtti. “Şahsen Steam konsolu gibi daha düşük özellikli bir cihaz bekliyorum. Sadece indirme yapılabilen, sabit sürücü veya disk sürücüsü içermeyen bir konsol. Yani benim görüşümce ortalama 100 Dolar fiyat etiketine sahip olup 4K-240 FPS desteklemeyen, streaming (yayın) odaklı bir konsol çıkarılacak. Bundan sonra ise 400 Dolarlık fiyata sahip, 4K-240 FPS ve sanal gerçeklik destekleyen bir ana konsol bulunacak.

Pachter PlayStation cephesinde çoklu konsol hazırlığının yapıldığı konusunda şüpheli. “Sony böyle bir şey yapar mı bilmiyorum. Muhtemelen 4K kalitesini ve 240 FPS’i destekleyip PSVR içeren bir konsol çıkaracaklar. Ancak PlayStation Now odaklı bir streaming cihazı çıkarırlar mı emin değilim. Belki de hem Sony hem de Microsoft ikişer konsol için hazırlık yapıyorlardır. Tabi sayı ikiden fazla olursa gene şaşırmam. Ancak Sony’nin böyle bir düşüncesi olduğuna dair şüphelerim var.

Michael Pachter yaptıkları hazırlıklar sayesinde Microsoft’un streaming odaklı oyun tecrübesinde çok daha iyi bir konumda olacağına inanıyor. “(xCloud ve hazırlanan altyapı sayesinde) Microsoft bu konuda çok daha iyi bir iş çıkaracaktır. Evet Sony’nin elinde de PlayStation Now mevcut ancak bu teknoloji sadece PlayStation sahibiyseniz geçerli oluyor. Microsoft ise Play Anywhere sayesinde konsola ihtiyaç duymadan oyun oynama konusunda daha büyük bir adım atıyor.

Bulut tabanlı oyun teknolojisi xCloud ve Play Anywhere gibi yatırımlar, streaming odaklı bir Xbox göreceğimize dair beklenti oluşturuyor. Eğer Microsoft’un niyeti gerçekten bu ise ve kayda değer bir ilerleme mevcutsa E3 2019 Xbox konferansı kafalardaki soru işaretlerini giderecek zaman dilimi olabilir. Konsol savaşlarının yeni nesil beraberinde nasıl bir hal alacağını merakla bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?


Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 beni karışık duygulara gark eden bir yapım oldu. Böyle sevmek ile nefret etmek arasında dalga dalga gidip geldim sürekli. Bu karmakarışık duyguların sebebi, oyunu çok büyük bir heyecanla beklemiş olmam ve buna binaen hayal kırıklığına uğramam değil. Hatta Rage 2 son dönemde piyasaya...

Total War Three Kingdoms İncelemesi

Total War Three Kingdoms İncelemesi


Total War Three Kingdoms İncelemesi

23 Mayıs’da satışa sunulacak olan Total War Three Kingdoms ile Total War ailesi Çin’i, evet Çin’i ziyaret ediyor. Çoğu kişi Rome 2’nin çıkmasından sonra Medieval 3’ü gelir deniyordu, Çin söylentileri ve talepleri olsa da ihtimal verilmezken, gelen o duyuru ile çekirdek Total War kitlesi bir yana...

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?


Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova; Stellaris, Endless Space, Galactic Civilizations ve Masters of Orion serileri gibi 4x uzay stratejisi türünde bir oyun. Bu yapımlardan yegane farkı ise kendisinin şuan erken erişimde olması. Erken erişim dedim diye hemen yüzünüzü buruşturmayın, yukarıda saydıklarımın bir kısmı da...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir