Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

2016 yılında duyurulan Metro 2033 filmi, senaryo konusunda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle iptal edildi.

Hem kitaplarıyla hem de oyunlarıyla kendine güzel bir hayran kitlesi oluşturan Metro için 2016 yılında bir sinema filmi çekileceği duyurulmuştu. Kitap serisinin yazarı Dmitry Glukhovsky, filmin Metro-Goldwyn-Mayer Studios (MGM) tarafından çekileceğini duyurmuş ve senarist olarak da F. Scott Frazier seçilmişti. Ancak film projesi geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde iptal edildi. Dmitry Glukhovsky bu kararın arkasında yatan sebepleri basına açıkladı.

VG247‘ye konuşan Glukhovsky projenin iptalindeki en büyük sebebin Senarist F. Scott Frazier ve düşünceleri olduğunu belirtti. Aktardıklarına göre Frazier, Metro 2033’ün Moskova yerine Washington DC’de geçmesini, yani bir nevi projeyi ‘Amerikanlaştırmayı‘ arzuluyordu. Metro 2033 haklarını elinde bulunduran Glukhovsky de bu durumun ardından MGM Studios ile film için yaptığı anlaşmayı iptal etti ve projeyi durdurdu.

Metro’nun pek çok dinamiği Washington DC’de uygulanamazdı. Washington DC’de Naziler olmaz, komünizm hiç olmaz, Karanlık Olanlar da olmaz. Bunun gibi sebeplerden dolayı işler ne yazık ki yolunda gitmedi.” diyen Glukhovsky, değişiklik hakkındaki endişelerini belirtti. Ayrıca MGM Studios’un da bu mekan değişikliğine ‘Amerikalıların Amerikan hikayelerini sevmeleri‘ nedeniyle arka çıktığını belirtti. Bu yaşananların ardından başka çaresi kalmayan Glukhovsky de projeyi iptal etti.

Dmitry Glukhovsky Moskova’da geçecek bir kıyamet senaryosunun beğenileceğinden hiç şüphe etmiyor. “Milyonlar satan oyun ve filmlerin ardından insanların Moskova’da geçen bir hikayeyi kabul etmelerini beklemek hiç de mantıksız bir hareket olmaz. Ki zaten bu durum insanların hoşuna gidecek ana etken olacaktır. Kıyametin Amerika’da geçen versiyonlarını defalarca kez gördük ve bu türü seven izleyici kitlesi yeterince doygun hale geldi. Bu sebeple de daha fazla Amerikan kıyamet senaryosu istemiyorlar.

Tüm bunlara rağmen Glukhovsky Metro için çekilecek olası bir filmden ümidini kesmiş değil. Metro Exodus’un da çıkışıyla birlikte serinin popülerliğinin daha geniş kitlelere ulaşacağını, bunun da film sürecine yardımcı olacağını vurguladı. Hazır adı geçmişken Metro Exodus’un da 22 Şubat 2019’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacağını hatırlatalım.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir