Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi

Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi

PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen ve merakla beklediğimiz Gran Turismo Sport nihayet çıkışını gerçekleştirdi.

Polyphony Digital şirketinin Kazunori Yamauchi önderliğinde geliştirdiği Gran Turismo Sport artık piyasayadaki yerini aldı ve oyuncular için hazır durumda. PlayStation 4’ün ilk Gran Turismo oyunu olan Sport, oyunculara son derece gerçekçi yarış ve araba deneyimleri vaat ediyor.

Oyun  hakkındaki incelemeler de yavaş yavaş gelmeye başladı. Metacritic sayfasında oyunun puanı şimdilik 77. Kullanıcı puanı ise 6.7 olarak görünüyor. Tabi önde gelen çoğu video oyun sitesinin incelemelerini henüz tamamlamadığını da belirtelim. Oyunun en çok eleştirilen yanı ise internete aşırı gereksinim duyuyor olması. Oynanış içeriğinin büyük bir kısmında internete bağlı olmanız zorunlu ve bu durum can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ayrıca tek kişilik oyun içeriğinin de kısıtlı olduğu belirtiliyor.

Oyunla eş zamanlı olarak piyasaya sürülen Gran Turismo Sport temalı PlayStation 4 de çıkışını gerçekleştirdi. Bu konsolu alan kullanıcılar, oyunun Day One Edition sürümüne sahip olacaklar. Day One Edition ise oyun içi 250.000 Dolar, yarışçı kıyafeti için çıkartma paketi, krom yarış kaskı ve 60 PlayStation 4 avatarı bulunduruyor.

Oyunla alakalı ilginç ve hoş bir detayı da paylaşalım. Gran Turismo Sport’u oynayarak geçerli bir Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Yarış Lisansı alabilmeniz mümkün. Bu lisansın gerçek hayattaki FIA yarış lisanslarıyla aynı kategoride yer alacağı belirtiliyor. Bu lisansı almak için Senaryo Modu’ndaki çeşitli dersleri tamamlayıp Spor Modu’ndaki hedef seviyelere ulaşmanız gerek. Bunları gerçekleştirdikten sonra ülke veya bölgenizdeki yetkili otomobil sporları federasyonundan “FIA Gran Turismo Dijital Lisansı” almaya hak kazanacaksınız. Bu lisans sayesinde katılımcı bölgenin koşullarına, ücretlerine ve prosedürlerine bağlı olarak motor sporlarında bir kariyere başlayabilirsiniz. Ancak lisans için anlaşmaya varılan 22 ülke arasında Türkiye’nin olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yer almıyor.

Ayrıca Gran Turismo serisinin dünya çapındaki satışları hakkında bilgiler de elde edildi. Mart 2017’ye kadar elde edilen bilgilerle hazırlanan rapor, serinin toplamda 76.90 milyon kopya sattığını belirtiyor. Güzel bir çıkış yapan GT Sport beraberinde satışların fazlasıyla yükselmesi bekleniyor.

Gran Turismo Sport’u PlayStation Store üzerinden 219,00 TL fiyat etiketiyle satın alabilirsiniz. Ayrıca oyunun açılış sinematiğini izlemek isterseniz sizi aşağıdaki videoyla baş başa bırakalım.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

2017 Golden Joystick Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu

2017 Golden Joystick Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu


2017 Golden Joystick Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu

Bu yıl 35.'si düzenlenen ve yirmiden fazla ödülün dağıtıldığı 2017 Golden Joystick Ödülleri sahiplerini buldu. Geçtiğimiz yıl herkese açık oylama sistemine geçerek kazanacak yapımları oyuncuların seçmesine olanak sağlayan Golden Joystick Ödülleri'nin 35.'si geçtiğimiz gün Londra'da düzenlendi...

Darwin Project İlk Bakış

Darwin Project İlk Bakış


Darwin Project İlk Bakış

Burası Sörbaybır, burda şaka yookh, her şey gerçek! İnsanlar genelde bıkkınlık veren ve yanlış addettikleri şeyleri nitelerken "milletçe şöyleyiz, milletçe yaptık, milletçe *****" gibisinden tabirler kullanmaya gittikçe alıştılar. Doğrudur veya yanlıştır, beni alakadar etmiyor zira bu girizgahı...

Call of Duty: WWII İnceleme

Call of Duty: WWII İnceleme


OFD: 73.0%

Call of Duty: WWII İnceleme

OFD: 73.0%

Call of Duty: WWII ile modern savaş, hatta uzay savaşları konseptini bir yana bırakıp serinin çıkış noktasına, İkinci Dünya Savaşı'na dönüyoruz. Call of Duty serisi son birkaç oyundur gelecek savaş deneyimini oyunculara sunmayı tercih ediyordu. 2011'de çıkış yapan Modern Warfare 3'ün ardından...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz