Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi

Merakla Beklenen Gran Turismo Sport Çıkışını Gerçekleştirdi

PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen ve merakla beklediğimiz Gran Turismo Sport nihayet çıkışını gerçekleştirdi.

Polyphony Digital şirketinin Kazunori Yamauchi önderliğinde geliştirdiği Gran Turismo Sport artık piyasayadaki yerini aldı ve oyuncular için hazır durumda. PlayStation 4’ün ilk Gran Turismo oyunu olan Sport, oyunculara son derece gerçekçi yarış ve araba deneyimleri vaat ediyor.

Oyun  hakkındaki incelemeler de yavaş yavaş gelmeye başladı. Metacritic sayfasında oyunun puanı şimdilik 77. Kullanıcı puanı ise 6.7 olarak görünüyor. Tabi önde gelen çoğu video oyun sitesinin incelemelerini henüz tamamlamadığını da belirtelim. Oyunun en çok eleştirilen yanı ise internete aşırı gereksinim duyuyor olması. Oynanış içeriğinin büyük bir kısmında internete bağlı olmanız zorunlu ve bu durum can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ayrıca tek kişilik oyun içeriğinin de kısıtlı olduğu belirtiliyor.

Oyunla eş zamanlı olarak piyasaya sürülen Gran Turismo Sport temalı PlayStation 4 de çıkışını gerçekleştirdi. Bu konsolu alan kullanıcılar, oyunun Day One Edition sürümüne sahip olacaklar. Day One Edition ise oyun içi 250.000 Dolar, yarışçı kıyafeti için çıkartma paketi, krom yarış kaskı ve 60 PlayStation 4 avatarı bulunduruyor.

Oyunla alakalı ilginç ve hoş bir detayı da paylaşalım. Gran Turismo Sport’u oynayarak geçerli bir Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Yarış Lisansı alabilmeniz mümkün. Bu lisansın gerçek hayattaki FIA yarış lisanslarıyla aynı kategoride yer alacağı belirtiliyor. Bu lisansı almak için Senaryo Modu’ndaki çeşitli dersleri tamamlayıp Spor Modu’ndaki hedef seviyelere ulaşmanız gerek. Bunları gerçekleştirdikten sonra ülke veya bölgenizdeki yetkili otomobil sporları federasyonundan “FIA Gran Turismo Dijital Lisansı” almaya hak kazanacaksınız. Bu lisans sayesinde katılımcı bölgenin koşullarına, ücretlerine ve prosedürlerine bağlı olarak motor sporlarında bir kariyere başlayabilirsiniz. Ancak lisans için anlaşmaya varılan 22 ülke arasında Türkiye’nin olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yer almıyor.

Ayrıca Gran Turismo serisinin dünya çapındaki satışları hakkında bilgiler de elde edildi. Mart 2017’ye kadar elde edilen bilgilerle hazırlanan rapor, serinin toplamda 76.90 milyon kopya sattığını belirtiyor. Güzel bir çıkış yapan GT Sport beraberinde satışların fazlasıyla yükselmesi bekleniyor.

Gran Turismo Sport’u PlayStation Store üzerinden 219,00 TL fiyat etiketiyle satın alabilirsiniz. Ayrıca oyunun açılış sinematiğini izlemek isterseniz sizi aşağıdaki videoyla baş başa bırakalım.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Total War: Three Kingdoms Oyuncuları Antik Çin’e Götürüyor

Total War: Three Kingdoms Oyuncuları Antik Çin'e Götürüyor


Total War: Three Kingdoms Oyuncuları Antik Çin'e Götürüyor

Total War serisinin yeni üyesi Three Kingdoms bizleri milattan sonra 190 yılına, kaos içerisindeki Antik Çin'e götürüyor. Gerçek zamanlı strateji oyunlarının en önde gelen, en sevilenlerinden Total War serisinin yeni oyunu kısa süre önce duyuruldu. Serinin bu yeni halkasında Antik Çin'e gidip...

Assassin’s Creed Rogue Remastered Duyuruldu!

Assassin's Creed Rogue Remastered Duyuruldu!


Assassin's Creed Rogue Remastered Duyuruldu!

Shay Cormac'ın trajik hikayesinin anlatıldığı Assassin's Creed Rogue, Remastered olarak PlayStation 4 ve Xbox One'a geliyor! İlk olarak 2014 yılının Kasım ayında  PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollarına çıkarılan Assassin's Creed Rogue, ilgi çekici hikayesi ile oyuncuların beğenisini...

Mount&Blade: Warband 2017 Steam Ödülleri İçin Aday Oldu

Mount&Blade: Warband 2017 Steam Ödülleri İçin Aday Oldu


Mount&Blade: Warband 2017 Steam Ödülleri İçin Aday Oldu

İkincisi düzenlenecek olan Steam Ödülleri'nin finalistleri kısa süre önce belli oldu. Finalistler arasında Mount&Blade: Warband de kendine yer buldu. Bu sene ikincisi düzenlenen Steam Ödüllerinin finalistleri geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. Dünya çapındaki milyonlarca oyuncunun oyları ile...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz