Mass Effect 3’ün Omega DLC’si Wii U’da Olmayacak!

Mass Effect serisini noktalayan üçüncü oyunun merakla beklenen son genişleme paketi Omega’nın diğer tüm platformlarda yerini alacağı, ancak Wii U kullanıcılarına sunulmayacağı açıklandı.

Mass Effect 3’ü Wii U üzerinde oynamanın hayalini kuran takipçilerimiz, serinin bu üçüncü ve son oyunu için Wii U’ya özel hazırlanan sürüm içerisinde tek kişilik senaryoya eklenen From Ashes ve Extended Cut  ile çok oyunculu kısma dahil edilen Resurgence, Rebellion ve Earth adlı genişleme paketlerinin tek çatı altında sunulacağını biliyorlardır. Yine aynı şekilde senaryoya eklenmek üzere hazırlanan Leviathan DLC’sinin ise bu pakete her nedense dahil edilmediği de daha önce açıklanan bilgiler arasındaydı. Ancak bugün Bioware’den yeni bir kötü haber daha geldi.

Mass Effect’in resmi Twitter hesabına gelen bir soru üzerine yanıt veren Bioware yetkilileri PC, PS3 ve Xbox 360’da oyuncularla buluşacak olan Omega DLC’sinin Wii U’ya dahil edilmediğini bildirdiler. Fakat hemen sonrasında ekledikleri yeni bir mesajla “asla, asla deme” diyerek ileride Omega genişleme paketinin de Wii U’ya gelebileceğinin ilk sinyalini de verdiler.

Wii U için Mass Effect 3 dün itibariyle Kuzey Amerika’da çıkışını gerçekleştirirken, merakla beklediğimiz Omega genişleme paketinin ise 27 Kasım’da diğer platformlar için raflardaki yerini alacağını hatırlatalım.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir