Mafia III Yakında Kendini Gösterebilir

Mafia III için bazı söylenletiler açığa çıktı. Durun hemen yüz çevirmeyin, söylenti kaynağı bizzat Mafia II’de yer almış biri.

2002 yılından beri varlığını sürdüren Mafia serisi, oyun dünyasında büyük bir yer edindi. İlk oyunun çıkışından 8 yıl sonra 2010 yılında, 2K Czech’in geliştirdiği Mafia II bir devam oyunu olarak çıkışını yaptı. Fakat oyunun sonu oyuncuların pek de arzuladığı gibi bitmedi. Devam oyunun çıkışından sonra, beş yıllık bir süre için seride hiçbir hareketlilik olmadı. Bu da, açık dünya kumhavuzu türündeki serinin sıradaki oyununda neler olacağına veya sıradaki oyunun gelip gelmeyeceğine dair spekülasyonların oluşmasına neden oldu.

Neyse ki, son gelişmeler seriye ne olacağına konusunda meraklı olanları rahatlatacak şekilde. E3 2015 etkinliği sonrasında, Mafia II’den Vito Scaletta’nın seslendirme sanatçısı Rick Pasqualone, Twitter’da ki bir Soru Cevap oturumu sırasında çok ilgi çekici bir tweet gönderdi…

Screen Shot 2015-06-24 at 12.51.44

Böylece 2012’den beri süregelen Mafia III’ün geliştirildiği söylentileri bir nevi doğrulanmış olsa da, oyunun durumuna dair bu son gelişme, bir şekilde aciliyet hissi oluşturuyor. Tweet’de hayal kırıklığı ifadeleri yer alıyor, yani belki de oyun sunulabilinecek bir halde ve yakında bir Mafia III açıklaması duyabiliriz. Peki Mafia III Gamescom 2015’de açıklanabilir mi? Bunu zaman gösterecek, ancak Mafia III’e dair haberler kesinlikle artmaya başladı ve gerçek olması daha da yakınlaşıyor gibi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Serhat Çavunt

Strateji, simülasyon ve RYO oyunlarını seven; haritacılık, yabancı diziler ve tarihe ilgi duyan bir genç...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir