Left 4 Dead 3 Yanlışlıkla Sızdırıldı

Valve çalışanlarının birinden elde edilen ekran görüntüsü aracılığıyla, Left 4 Dead 3 istemeden de olsa sızdırılmış oldu.

Valve’nin sevilen oyun serilerinden Left 4 Dead’in üçüncü oyunu; oldukça uzun bir süredir çeşitli dedikodulara maruz kalıyordu. Oyun gelecek mi gelmeyecek mi diye birçok tartışma dönüyor, tüm bu tartışmalardan elimiz boş bir şekilde ayrılıyorduk. Ancak Valve’nin geliştiriciler için dersler yayınladığı resmi sitesinde ortaya çıkan bir görsel, ortalığı tekrardan karıştırmaya yetti.

left 4 dead 3 klasör

Valve’de konsept sanatçısı olarak görev yapan Tristan Reidford, Valve Geliştirici Topluluğu’nda bir özel ders yayınladı. Çeşitli görsellerle desteklediği bu derste, bazı internet kullanıcılarının dikkatini bir ekran görüntüsü çekti. Reidford’un geliştirici klasörlerini gösterdiği ekran görüntüsünde, sol üst kısımda şaşırtıcı bir şekilde ‘left4dead3’ isminde bir klasör yer aldığını görüyoruz. Site editörleri yaptıkları hatanın farkına varmış olacaklar ki kısa süre içerisinde bu görsel değiştirildi. Ancak elbette hızlı davranan oyuncular sayesinde bu detay gözden kaçmadı.

Ayrıca serinin bir önceki oyunu Left 4 Dead 2’nin Steam Database üzerinde yer alan güncelleme geçmişini incelediğimizde, son aylarda oyuna pek çok yeni güncelleme yayınlandığını görüyoruz. Bu da akıllara “İkinci oyun Left 4 Dead 3 için bir deneme tahtası olarak mı kullanılıyor?” sorusunu getiriyor.

Dipnot: İş Valve’nin yeni oyunlarını sızdırmaya gelince gerçekten garip vakalarla karşılaşabiliyoruz. Left 4 Dead 2’nin betasına gelen güncellemeler üçüncü bir oyun için kanıt niteliğinde olmasa da yukarıdaki ekran görüntüsü bir şeylerin farkına varmamıza yetiyor. Tabi sol üst bölmede yer alan klasörlerin tam da ‘left4dead3’ klasörünü gösterecek şekilde ayarlı olması bir tesadüf mü yoksa kasıtlı yapılmış bir hamle mi emin değiliz. Ancak şu anki duruma genel olarak bakacak olursak; Left 4 Dead 3 gerçekten de yapım aşamasında diyebiliriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir