Konami AAA Oyun Geliştirmekte Kararlı

AAA oyun piyasasında Konami’nin bulunduğu konumda olan pek az oyun firması var ya da yok. Konami de bu zincirleri kırıp, AAA oyun geliştirmek düşüncesiyle ısrarlı bir şekilde çalışıyor.

Konami’nin şu ana kadar geliştirdiği futbol oyunları, aslında o türün hayranlarının beğenisini her zaman kazandı. Yine de, Konami’nin AAA oyun geliştirmek konusundaki ısrarı, o yöne doğru bakanların akıllarında soru işareti bırakıyor.

Gamingbolt, Konami’nin PR işlerini yürüten Voltage PR’dan Steve Merret ile konuşma fırsatı buldu. Merret ise Konami’nin AAA oyun konusundaki düşüncelerini paylaştı. Soru, Konami’nin hâlâ AAA oyun geliştirme konusunda ilgili olup olmadığıyla ilgili. Merret ise bu soruya şöyle yanıt veriyor; “PES 2017 geliyor. Eğer bu Konami’nin hâlâ markette bulunma konusunda sorulara yanıt değilse, asıl yanıtın ne olduğunu bilmiyorum.”

Gamingbolt’un Merret’a yönelttiği bir başka ilginç soruysa, firmanın Metal Gear oyunu üzerinde çalışmasıydı. Her ne kadar Merret bu soruya yanıt vermese de, Konami’nin, FOX Engine’le AAA oyun geliştirme düşüncesini akıllara getiriyor.

“FOX Engine, sürekli muhteşem bir canavara evriliyor. O oyun motoru şu an PES için mükemmel bir şekilde adapte oldu. Bu yüzden animasyonları, yüz ifadelerini ve bunun gibi şeyleri geliştirmek içn bize her zaman daha çok fırsat veriyor. Böylece oynanışa ve animasyonlara yoğunlaşabiliyoruz. PES’in hızlı olmasının sebebi oyun için kullanılan motorla ilgili.”

PES için FOX Engine’in ideal olduğunda öyle sanıyoruz ki, PES oyuncuları da PES 2017’yi gördükten sonra aynı düşünceye sahip olmuşlardır. Biz oyuncular olarak, Merret bu konuda ketum olsa da, Konami’nin PES’den farklı bir AAA oyun geliştirmesi konusunda kararlı bir şekilde bekleyebiliriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir