Injustice: Gods Among Us İnceleme

Injustice: Gods Among Us İnceleme

Bu sefer kahraman sizsiniz! Injustice: Gods Among Us’ta kahramanlarınızın size ihtiyacı var…

Değerli oyuncular, düzen bozulmuş durumda. İşin garibi bu bozuk düzene ilaç olacak süper kahramanların da sizin yardımınıza ihtiyacı var. Superman’in diktatör, Batman’i devrimci olduğu paralel bir evrene yolculuk yapıyoruz…

Mortal Kombat’ın yapımcısı Ed Boom’un kurucusu ve yöneticisi olduğu NetherRealm oyun stüdyosu, bu sefer hünerlerini DC Comis evreninde sergiliyor. 2011’deki o Muhteşem Mortal Kombat’tan sonra stüdyo ikinci dövüş oyunu projesini başarıyla sonlandırdı.

Hikaye bölümü, multiplayer’ı ve çeşitli oyun modlarıyla Injustice: Gods Among Us, harika grafikler ve sunumuyla bizi sevilen özenle seçilmiş DC Comis kahramanlarıyla buluşturuyor.

Injustice-Gods-Among-Us-1

Oyundaki karakterler: Aquaman, Ares, Bane, Batman, Black Adam, Catwoman, Cyborg, Deathstroke, Doomsday, Flash, Green Arrow, Green Latern, Harley Quinn, Hawkgirl, Joker, Killer Frost, Lex Luthor, Nightwing, Raven, Shazam, Sinestro, Solomon Grundy, Superman ve Wonder Woman.

Dikkat ederseniz karakterleri iyiler ve kötüler olarak sınıflandırmadım. Zira bu oyunda gerçekten hikaye gereği kim iyi kim kötü karıştırıyorsunuz. Oyunun hikaye anlatımı bir dövüş oyununa göre gayet yeterli ve tatminkar. Özellikle dövüşler arası geçişlerde kahramanların birbiriyle yaptıkları konuşmalar ve dövüşler adeta bir film izliyormuşsunuz hissine kapılmanıza vesile oluyor. Bu arada oyunda seçilemeyen veya oyuna sonradan içerik paketleriyle dahil olacak olan karakterlerin de var olduğunun altını çizeyim.

Oyunun tek kişilik bölümündeki senaryo dışında Battles ve STAR Labs kısımlarına kesinlikle göz atmalısınız. Her zaman olduğu gibi senaryo ve multiplayer bir yerden sonra sizi oyalamaya yetmeyecek. NetherRealm’ın sizler içi hazırlamış olduğu zorlu görevler var. Örneğin bir görevde canınız herhangi bir saldırıya uğramasanız da azalarak bitiyor. Siz bu süre içerisinde yapay zekanın yönettiği rakibinizin saldırılarından kaçmak ve aynı zamanda onu yenmek zorundasınız. Bir başka görevde de canınızı zaman zaman arenaya düşen güneş ışıklarıyla doldurabilir ve rakibinizin size yaptığı saldırıları telafi edebilirsiniz. Bir sürü karakterin yüzlerce görevi mevcut.

Injustice-Gods-Among-Us-3

Her karakterin kendine has dövüş arenasına gelişi, dövüşü bitiriş vuruşu ve saldırıları var. Düşmanınıza büyük ve küçük hasar veren özel saldırılarınızın kimisi tuş kombinasyonlarıyla gerçekleştirilirken kimisi de ekranın alt köşelerindeki barların seviyesine göre aktif oluyor. Oyunda hasar almanız bile bu barların dolmasını sağlıyor. Çizgi roman ve filmlerdeki gibi ümitlerin tükendiği anda yeniden doğan kahramanlarımız Injustice: Gods Among Us’ta da iyi yönetildiklerinde mücizeler sergiyelebiliyor.

Injustice: Gods Among Us, kesinlikle kahramanlara göre bir dövüş oyunu! Kıran kırana devam eden dövüşün ortasında bir anda arenadaki iki kahramanın, iddialaşarak birbirlerine koştuğunu ve en güçlü vuruşlarını yaparak birbirlerini yok etmeye çalışmaları ayrı bir ‘gaz’ veriyor size. Tabi bu durumu öyle durup izlemiyorsunuz, bu iddialaşmada kazanan taraf olmak için belli bir tuşa basma silsilesini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Anlık faaliyetler ‘wager’ denilen biraz önce anlatmaya çalıştığım heyecanlı anlarla bitmiyor. Senaryo kısmında bazı karakterler dövüşe başlamadan önce kamera TPS oluyor ve kahramanımızın tarzına göre rakibe bir şeyler fırlatıyoruz. Örneğin Green Arrow ile düşmanı oklamak?!?!?! Eğleneceksiniz, değerli oyuncular gerçekten eğleneceksiniz…

Injustice-Gods-Among-Us-2

Grafiklerin Mortal Kombat’a nazaran daha iyi olduğu su götürmez bir gerçek. Ama Mortal Kombat’taki X-Ray efekti bu oyunda yok. Lakin bu Injustice: Gods Among Us sürpriz içermiyor manasına gelmiyor. Dövüşlerin yapıldığı arenalar DC Comis evreninden ve çevreyle etkileşim had safhada. Özel güçleriniz, yumruk ve tekmeleriniz kadar arenada çevreye serpiştirilmiş birçok gereci rakibinizi haklamak için kullanabiliyorsunuz.

Injustice: Gods Among Us’ı tek başınıza oynarken hiç sıkılmayacağınız gibi arkadaşlarınızla da bir hayli eğleneceksiniz. Multiplayer bölümünde çevrimiçi veya aynı konsol üzerinden birden fazla kişiyle sevdiğiniz kahramanları seçerek dövüşebilirsiniz. Diğer oyunlarda olduğu gibi çevrimiçi bölümde turnuvalara katılabilir ya da hızlıca kendinize dövüşmek için rakip arayabilirsiniz. Oyunun gerek senaryo gerek çoklu oyuncu bölümündeki her hareketiniz seviye atlamanıza vesile olurken özel içeriklere kavuşmanıza da yol açıyor.

Çizgi romanlarını okuduğunuz, çizgi filmlerini ile filmlerini izlediğiniz ve bir şekilde oyuncaklarına dahi sahip olduğunuz kahramanları böylesine yönetmek gerçekten paha biçilemez bir duygu.

[easyreview title=”SONUÇ” cat1title=”Puanı: 85″ cat1detail=”

Platform: Xbox 360

Ekran: BenQ XL 2410T

Ama bir yandan da üzülüyorum. Bugünkü nesil bizler gibi içi dolu karakterler yerine çok daha havada kalacak hafifleriyle büyüyor. Bu tür oyunlarla kendiniz gibi sizinle yetişen yeni nesilleri de eğlendirebilirsiniz…” cat1rating=”8.5″]

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

ARTILARI

EKSİLERİ

Benzer Yazılar

Trials Rising İncelemesi

Trials Rising İncelemesi


OFD: 80.0%

Trials Rising İncelemesi

OFD: 80.0%

Saf eğlence ve hırs içeren Trials Rising, çıkışını gerçekleştirdi. Peki oyun nasıl olmuş? Trials ailesinin oyunları, zamanında NES'de, internetten flash tabanlı oyun sitelerinde, şimdi ise mobil platformlarda boy gösteren platform bazlı yarış oyunlarının zihinlerde adıyla yer tutmuş...

Trüberbrook İncelemesi

Trüberbrook İncelemesi


OFD: 82.0%

Trüberbrook İncelemesi

OFD: 82.0%

Macera oyunlarının altın çağına saygı duruşu Trüberbrook… Oldukça enteresan bir isim seçimi değil mi? Bana kalırsa öyle. Hatta belki de oyunu geliştiren Alman “btf” şirketinin çalışanlarına da enterasan geliyordur, kim bilebilir? Ama bildiğim bir şey var, o da Trüberbrook’un son dönemde...

Far Cry New Dawn İncelemesi

Far Cry New Dawn İncelemesi


OFD: 60.0%

Far Cry New Dawn İncelemesi

OFD: 60.0%

Aceleye gelen ve yanlış stratejinin kurbanı olanlar listesine yeni bir ismi daha yazıyoruz, Far Cry New Dawn! Şu haberimizi lütfen yeni sekmede açın, öyle devam edin. Bazen sadece oynar ve geçersiniz. Şuursuzca oynarsınız, zamanı öldürmek istersiniz sadece, bir boşluk vardır ve geçmesi...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir