Hideki Kamiya Bayonetta 3 ve Ōkami 2 İçin Açıklamada Bulundu

Hideki Kamiya Bayonetta 3 ve Ōkami 2 İçin Açıklamada Bulundu

E3 2016 sırasında konuşan Hideki Kamiya; Bayonnetta ve Ōkami serileri için konuşup olası bir Capcom iş birliğinden bahsetti.

E3 gibi konferanslar sayesinde sadece yapım aşamasında olan oyunlar hakkında değil, planlanan veya beklenen oyunlar hakkında da bilgiler alabiliyoruz. PlatinumGames kurucusu Hideki Kamiya da, daha önceden görev aldığı Bayonetta ve Ōkami serileri hakkında geleceğe yönelik bazı planlarını açıkladı.

Bayonetta’nın saç stiline yapılan eleştirilere cevap veren Kamiya “Bayonetta serisinin üçüncü oyununu yapmaya başladığımız zaman -tabi eğer yaparsak- eleştirileri dikkate alacağız.” açıklamasıyla şaibeli bir cevap verdi. Konu hakkında daha fazla bilgi istenmesi üzerine “Elbette üçüncü bir oyun yapmak istiyoruz. Neden iki ile sonlandıralım ki?” diyerek hayranları ümitlendirdi. Ardından Ōkami için muhtemel bir yeni oyun hakkında “Oyunun nasıl olabileceğini düşünerek oldukça uzun bir zaman harcadım. Ōkami 2 için de kafamda bazı planlar var.” dedi. Ancak bu fikirlerini, ilk oyunun yayımcısı Capcom ile paylaşmadığını ekledi.

2015 yılında Capcom yapımcısı Jun Takeuchi ile ‘PlatinumGames ve Capcom’ ortaklığı hakkında hazırladığı bir röportajın hatırlatılması üzerine “Böyle bir konuşma aramızda geçti. Takeuchi ile sık sık buluşurum. Her buluştuğumuzda, o bana ‘Birlikte bir şeyler yapalım dostum!’ der. Ben de karşılık olarak ‘Birlikte bir şeyler yapalım dostum!‘ derim.” diyerek çevresindekileri güldüren bir cevap verdi. Sonrasında üzerindeki ceketi çıkarıp kurt baskısı bulunan tişörtünü gösterdi. Microsoft yöneticilerinden Phil Spencer’ı kastederek “Phil’in hilesini çaldım.” sözleriyle röportajını noktaladı.

Hideki Kamiya, üzerinde kurt baskısı olan tişörtüyle muhtemelen Ōkami serisini işaret ediyor. Phil Spencer’ın ise bu tarz konferanslarda, gelecekte duyuracağı oyunlarla alakalı giysiler tercih ettiği biliniyor. Hal böyle olunca ufukta yeni bir Ōkami göründü diyebiliriz. Bayonetta için yaptığı açıklamaları da düşününce, PlatinumGames’i yorucu bir dönemin beklediğini anlıyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Red Dead Redemption 2’nin Multiplayer Modu Açığa Çıktı!

Red Dead Redemption 2'nin Multiplayer Modu Açığa Çıktı!


Red Dead Redemption 2'nin Multiplayer Modu Açığa Çıktı!

Red Dead Redemption 2'nin multiplayer modu 'Red Dead Online' hakkında ilk bilgiler verildi. Yılın en çok beklenen oyunlarından olan Red Dead Redemption 2 için artık son bir aya doğru yaklaşıyoruz. Oyunun hikaye modu hakkında elimizde pek çok bilgi bulunuyordu ve Ağustos'un ikinci haftasında...

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu


Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

15 ülkenin katılımıyla düzenlenen Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri'nde aday olmaya hak kazanan yapımlar belli oldu. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki oyun geliştiricilerinin ödüllendirilmesini ve firmalar arasındaki iletişimin güçlendirilmesini amaçlayan Orta & Doğu Avrupa Oyun...

Alan Wake Dizi Oluyor!

Alan Wake Dizi Oluyor!


Alan Wake Dizi Oluyor!

Sevilen aksiyon/korku oyunu Alan Wake televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak.  İlk olarak 2010 yılında Xbox 360, ardından da 2012 yılında PC için yayınlanan aksiyon/korku oyunu Alan Wake oldukça sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Alan Wake ismindeki popüler korku yazarının ilham arayışı...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir