Hideki Kamiya Bayonetta 3 ve Ōkami 2 İçin Açıklamada Bulundu

Hideki Kamiya Bayonetta 3 ve Ōkami 2 İçin Açıklamada Bulundu

E3 2016 sırasında konuşan Hideki Kamiya; Bayonnetta ve Ōkami serileri için konuşup olası bir Capcom iş birliğinden bahsetti.

E3 gibi konferanslar sayesinde sadece yapım aşamasında olan oyunlar hakkında değil, planlanan veya beklenen oyunlar hakkında da bilgiler alabiliyoruz. PlatinumGames kurucusu Hideki Kamiya da, daha önceden görev aldığı Bayonetta ve Ōkami serileri hakkında geleceğe yönelik bazı planlarını açıkladı.

Bayonetta’nın saç stiline yapılan eleştirilere cevap veren Kamiya “Bayonetta serisinin üçüncü oyununu yapmaya başladığımız zaman -tabi eğer yaparsak- eleştirileri dikkate alacağız.” açıklamasıyla şaibeli bir cevap verdi. Konu hakkında daha fazla bilgi istenmesi üzerine “Elbette üçüncü bir oyun yapmak istiyoruz. Neden iki ile sonlandıralım ki?” diyerek hayranları ümitlendirdi. Ardından Ōkami için muhtemel bir yeni oyun hakkında “Oyunun nasıl olabileceğini düşünerek oldukça uzun bir zaman harcadım. Ōkami 2 için de kafamda bazı planlar var.” dedi. Ancak bu fikirlerini, ilk oyunun yayımcısı Capcom ile paylaşmadığını ekledi.

2015 yılında Capcom yapımcısı Jun Takeuchi ile ‘PlatinumGames ve Capcom’ ortaklığı hakkında hazırladığı bir röportajın hatırlatılması üzerine “Böyle bir konuşma aramızda geçti. Takeuchi ile sık sık buluşurum. Her buluştuğumuzda, o bana ‘Birlikte bir şeyler yapalım dostum!’ der. Ben de karşılık olarak ‘Birlikte bir şeyler yapalım dostum!‘ derim.” diyerek çevresindekileri güldüren bir cevap verdi. Sonrasında üzerindeki ceketi çıkarıp kurt baskısı bulunan tişörtünü gösterdi. Microsoft yöneticilerinden Phil Spencer’ı kastederek “Phil’in hilesini çaldım.” sözleriyle röportajını noktaladı.

Hideki Kamiya, üzerinde kurt baskısı olan tişörtüyle muhtemelen Ōkami serisini işaret ediyor. Phil Spencer’ın ise bu tarz konferanslarda, gelecekte duyuracağı oyunlarla alakalı giysiler tercih ettiği biliniyor. Hal böyle olunca ufukta yeni bir Ōkami göründü diyebiliriz. Bayonetta için yaptığı açıklamaları da düşününce, PlatinumGames’i yorucu bir dönemin beklediğini anlıyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir