Hideki Kamiya Bayonetta 3 ve Ōkami 2 İçin Açıklamada Bulundu

Hideki Kamiya Bayonetta 3 ve Ōkami 2 İçin Açıklamada Bulundu

E3 2016 sırasında konuşan Hideki Kamiya; Bayonnetta ve Ōkami serileri için konuşup olası bir Capcom iş birliğinden bahsetti.

E3 gibi konferanslar sayesinde sadece yapım aşamasında olan oyunlar hakkında değil, planlanan veya beklenen oyunlar hakkında da bilgiler alabiliyoruz. PlatinumGames kurucusu Hideki Kamiya da, daha önceden görev aldığı Bayonetta ve Ōkami serileri hakkında geleceğe yönelik bazı planlarını açıkladı.

Bayonetta’nın saç stiline yapılan eleştirilere cevap veren Kamiya “Bayonetta serisinin üçüncü oyununu yapmaya başladığımız zaman -tabi eğer yaparsak- eleştirileri dikkate alacağız.” açıklamasıyla şaibeli bir cevap verdi. Konu hakkında daha fazla bilgi istenmesi üzerine “Elbette üçüncü bir oyun yapmak istiyoruz. Neden iki ile sonlandıralım ki?” diyerek hayranları ümitlendirdi. Ardından Ōkami için muhtemel bir yeni oyun hakkında “Oyunun nasıl olabileceğini düşünerek oldukça uzun bir zaman harcadım. Ōkami 2 için de kafamda bazı planlar var.” dedi. Ancak bu fikirlerini, ilk oyunun yayımcısı Capcom ile paylaşmadığını ekledi.

2015 yılında Capcom yapımcısı Jun Takeuchi ile ‘PlatinumGames ve Capcom’ ortaklığı hakkında hazırladığı bir röportajın hatırlatılması üzerine “Böyle bir konuşma aramızda geçti. Takeuchi ile sık sık buluşurum. Her buluştuğumuzda, o bana ‘Birlikte bir şeyler yapalım dostum!’ der. Ben de karşılık olarak ‘Birlikte bir şeyler yapalım dostum!‘ derim.” diyerek çevresindekileri güldüren bir cevap verdi. Sonrasında üzerindeki ceketi çıkarıp kurt baskısı bulunan tişörtünü gösterdi. Microsoft yöneticilerinden Phil Spencer’ı kastederek “Phil’in hilesini çaldım.” sözleriyle röportajını noktaladı.

Hideki Kamiya, üzerinde kurt baskısı olan tişörtüyle muhtemelen Ōkami serisini işaret ediyor. Phil Spencer’ın ise bu tarz konferanslarda, gelecekte duyuracağı oyunlarla alakalı giysiler tercih ettiği biliniyor. Hal böyle olunca ufukta yeni bir Ōkami göründü diyebiliriz. Bayonetta için yaptığı açıklamaları da düşününce, PlatinumGames’i yorucu bir dönemin beklediğini anlıyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda Neler Yaşandı?

Intel ESL Türkiye Şampiyonası'nda Neler Yaşandı?


Intel ESL Türkiye Şampiyonası'nda Neler Yaşandı?

Intel ESL GamerFest ile CS:GO Türkiye Şampiyonası'nın galibi belirlendi. Oyunun Yıldızları töreniyle de oyun dünyası ödülleri sahiplerini buldu. Intel'in daveti ile bu eğlence ve heyecan dolu faaliyette siz okurlarımız için hazır bulunduk. 11 Kasım 2018 tarihinde İstanbul - Volkswagen Arena'da...

Battlefield V İnceleme (Yolda)

Battlefield V İnceleme (Yolda)


Battlefield V İnceleme (Yolda)

Yılın beklenen son oyunlarından birisi de Battlefield V. İnceleme geliyor, yolda. İkinci Cihan Harbi'nin bu zamana kadar oyunlarda işlenmemiş, başka platformlarda da pek dillendirilmemiş vakalarını senaryo kısmında işleyen Battlefield V bu cephede gerçekten başarılı. Multiplayer cephesinde ise...

Kore Oyunculuğunda Bir Devir Kapandı

Kore Oyunculuğunda Bir Devir Kapandı


Kore Oyunculuğunda Bir Devir Kapandı

StarCraft 2'nin en prestijli turnuvası olan Dünya Şampiyonluk Serisi'ni ilk kez Koreli olmayan bir oyuncu kazandı. Blizzard Entertainment'ın geliştirdiği StarCraft 2, dünya çapında pek çok hayranı ve aktif oyuncusu bulunan bir yapım. Oyun için düzenlenen pek çok turnuvanın ise en kapsamlısı...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir