Hangi Pokemon Kazanır? – Test

Pokemon GO’yu herkes oynar, ama başarıyı herkes yakalayamaz. Pokemonlar hakkında ne kadar bilgilisiniz?

Kısa bir süre önce Pokemon GO sayesinde yeniden Pokemon çılgınlığı başladı. Bir dönemin çocukları için en büyük heyecanlarından biri olan Pokemon, yine sesini duyurmaya başlamış durumda ve 7’den 70’e çok büyük bir kitle Pokemon GO oyunuyla vakit geçiriyor.

Peki, Pokemon konusunda kim ne kadar bilgili? Hangi Pokemon daha güçlü? Bir pokemonun zayıf yanları, güçlü yanları nelerdir, biliyor muyuz?

Pokemon karakterlerinin güçlü yönleri, zayıf yönleri, en çok zarar verdiği türler, en çok zarar aldığı türler vs belirlenmiş durumda. Aşağıdaki testimizde de göreceksiniz ki, bu belirlenmiş güçlü-zayıf yönlere göre sonuçlar az çok netleşebilmektedir. Bu testin sonuçları ise itinayla incelenmiş olup, güçlü-zayıf yön gibi bir çok varyasyonlar kontrol edilerek, karşılaşmayı muhtemel kazanabilecek pokemon belirlenmiştir.

Örnek verecek olursak;

Bulbasaur, Çimen ve Zehir türünde bir pokemondur. Çimen türünde bir pokemon Su ve Kaya türündeki pokemonlara karşı oldukça etkili bir pokemondur. En çok Ateş, Zehir, Buz türlerindeki pokemonlardan zarar almaktadır. Bulbasaur ayrıca Zehir türünde bir pokemon olduğu için, o türdeki pokemonların güçlü-zayıf yönleri de dikkate alınarak bir sonuca gidilebilmektedir. İşte bu çeşitlilik ve beraberinde getirdiği güç kombinasyonları, Pokemon’u eğlenceli bir hale getirmektedir. Diğer tüm pokemonlar konusunda detaylı bilgiler için www.pkmngowiki.com adresine gidebilirsiniz.

Hadi şimdi Pokemon bilgilerinizi gösterme vakti. Bakalım Pokemon konusunda yeterince bilgili misiniz :)

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Hangi Pokemon Kazanır? %%score%% / %%total%%
Pokemon resimleri pikasaur.com sitesinden alınmıştır.
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Ali Ceylan

Birbirine girmiş kodları çözmek, istenilen tasarımı sunmak benim işim. Amme hizmetine bayılırım. Bu arada Oyun Fest ekibinde yer almam oyunlara bayıldığım manasına da geliyor.

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
YaşarCounter PoserTahaAli CeylanTalha Turhal Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
a
Ziyaretçi
a

Biraz araştırın önce.

Talha Turhal
Yönetici

Merhaba, şüphesiz hatalar vardır. Mazur görün, düzeltilmesi gereken yerleri aşağıdaki iletişim sekmesinden bize iletebilirsiniz.

Taha
Ziyaretçi
Taha

Kardeşler Kanghaskan vs Hitmonchan de Hitmonchan kazanır neden mi çünkü dövüş tipi saldırılar ve Pokemonlar normal tiplere karşı x2 daha fazla vurur. Lütfen dikkate alın

Counter Poser
Ziyaretçi
Counter Poser

kolay ama nidoran geodude u yenebilir gengar vs alakazam eşittir 2side x2 vuruyo

Yaşar
Ziyaretçi
Yaşar

kardeşim hypno gastly yi yeniyosa nasıl alakazam haunterı yener ayrıca nidoran geadoune u yener çünkü dyublle kick öğrene bilir ve hyardos ejder tipi saldrılar öğrenirse dragonatie ı yener çok hata var