Hand of Fate 2 Bomba Gibi Geliyor!

Hand of Fate 2 ile kartların dünyasında kaybolacağız.

Malumunuz bugünlerde, Penny Arcade Expo West (kısaca PAX West) etkinliği fırtınası kopuyor. Pek çok oyun ile alakalı Gamescom da dahi duyurulmayan özellikler ve yayınlanmayan yeni oynanış videoları bu etkinlik sırasında gün yüzüne çıkıyor.

PAX’ın her zaman ilgi çekici ve nevi şahsına münhasır olan özelliği, AAA yapımların yanında, indie oyunların da tanıtılması ve duyurulması. Bu sene de gelenek bozulmuyor, yepyeni indie’lerın yanında heyecanla beklediğimiz pek çok bağımsız oyundan yeni haberler ve duyurular ile heyecanlanıyoruz. Bu yeni haberler arasında bizi en çok heyecanlandıran duyurulardan biri de Hand of Fate cephesinden geliyor.

Bir süredir geliştirme aşamasında olduğunu bildiğimiz Hand of Fate 2 yepyeni bir oynanış videosu ile en son eklenen özelliklerini bizlere tanıtıyor. Öncelikle oyuna maceralarımızda bizlere yardımcı olacak yoldaşlar ekleniyor. Bu yoldaşlar kendi hikayeleri ve görevleriyle geliyorlar. Tabii ki bu gelişme, oyundaki çarpışmalarımızın eskisine nazaran bir tık daha zorlu geçeceğinin de bir göstergesi. Ayrıca dövüş ve hareket sistemi rafine ediliyor, böylece ilk oyunun en sevilmeyen yanlarından olan hantal dövüş sistemine çözüm bulunmuş oluyor.

Şöhret sistemi üzerinden efsanevi silahlar, yepyeni bir zar sistemi, meydan okumalar ve yeni dövüş stilleri gözümüze çarpan diğer yeniliklerden sadece bir kaçı.

Peki görevler ve yolculuğumuzda karşılaştığımız maceralar? Onlar da çeşitleniyor haliyle. Video da gördüklerimiz arasında gözümüze; yanan bir kasabada rehin olan çiftçiler ölmeden tüm düşmanları yenmeniz gereken bir görev çarpıyor mesela. Boss savaşları çeşitleniyor, ilk oyunda hiç görmediğimiz zorluklar bizleri bekliyor.

Defiant Development, Hand of Fate 2’nin beklediğimize kesinlikle değeceğinin sözünü veriyor. İlk oyundaki başarılarından dolayı, biz de bu sözlerine güveniyor ve oyunun çıkışını heyecanla beklemeye devam ediyoruz.

Hand of Fate 2’nin, 2017 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Pax West’te yayınlanan oynanış videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir