Halo Wars 2’nin E3 2016 Fragmanları Yayınlandı

Hem PC hemde Xbox One’a çıkış yapacak olan, E3 2016’da hem Microsoft hemde PC Gaming Show sunumlarında görülen Halo Wars 2’nin çıkış tarihi de açıklandı.

343 Industries’in konsollarda Creative Assembly ile birlikte geliştirdiği ve Halo dünyasında RTS öğeleri ile karşımıza çıkacak olan Halo Wars 2, E3 2016’da karşımıza bolca çıktı. Hem Microsoft’un Xbox One için tanıttığı hemde PC Gaming Show’da PC için tanıtılan yapım hakkında bolca fragman sunuldu.

İlk olarak E3 2016 Resmi Fragmanı Microsoft sunumunda karşımıza çıkan yapımın çıkış tarihi de bu fragmanda bizlere sunuldu. 21 Şubat 2017 tarihinde bizlerle buluşacak olan yapım, her ne kadar çıkışına daha çok uzun bir zaman dilimi olsa da betalar ile arayı kapatmaya çalışacak. İlk beta yarın başlıyor ancak, sadece Xbox One için. Microsoft bunun içinde ayrı bir fragman yayınladı.

343 Industries’den Dan Ayoub, PC Gaming Show sunumunda Halo Wars 2’yi herkes için bir RTS oyunu yapmak istedikleri için çabaladıklarını belirtirken, bu tarz bir oyunu aynı zamanda PC’ye de çıkartacakları konusu sorulduğunda “Halo Wars 2’nin PC’ye de çıkacak olması verdiğim en iyi karar olabilir.” yorumunda bulundu. İlk Halo Wars oyununu çıkışından uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen konsollara çıkan en çok satış yapan RTS olduğunu belirten Dan Ayoub, bu tarz bir yapımın PC’de olmasının doğal olacağını ve bu yüzden yapımın Windows 10’a da çıkış yapacağını söyledi.. Her iki platforma da aynı gün çıkış yapacak olan oyunda PC’de fare ve klavye için ayrı, konsolda oyun kontrolcüsü için ayrı kontrol ayarları olacağını da sözlerine ekledi. Oyunun multiplayer yönünün üstünde durulduğu her halinde belli olan yapımda özel MP oyun modlarının olacağını ve bu konuya özellikle önem gösterildiği de açıklandı.

Fragmanlarını aşağıda bulabileceğiniz Halo Wars 2 21 Şubat 2017 tarihinde Xbox One ve Windows 10 için çıkışını gerçekleştirecek. Konsolda Creative Assembly ile birlikte geliştirilen yapımın PC sürümünü ise tamamen 343 Industries üstleniyor.

Halo Wars 2 E3 2016 Resmi Fragmanı ve Xbox One Multiplayer Beta Fragmanı

Halo Wars 2 E3 2016 PC Gaming Show Sunumu

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir